• یکشنبه / ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۷
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 99121006835
  • منبع : نمایندگی مرکزی

ضرورت ساماندهی بیشتر کلینیک‌های تنفسی با توجه به موتاسیون‌های کرونا

ضرورت ساماندهی بیشتر کلینیک‌های تنفسی با توجه به موتاسیون‌های کرونا

ایسنا/مرکزی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با توجه به موتاسیون های کووید ۱۹ و احتمال موج چهارم و از طرفی عادی انگاری مردم، باید در خصوص کلینیک های تنفسی با قدرت و ساماندهی بیشتری پیش برویم و آمادگی برای ارائه خدمات ۲۴ ساعته وجود داشته باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از علوم پزشکی اراک، دکتر بهمن صادقی سده در جلسه با روسای مراکز آموزشی درمانی شهر اراک و بیمارستان های شهرستان ها، بیان کرد: کل مراکز درمانی باید بر اساس این سیاست که احتمال وقوع موج چهارم وجود دارد، ساماندهی شوند.

وی تاکید کرد: در خصوص نحوه پذیرش بیماران عادی و کرونا باید تریاژ دو لایه وجود داشته باشد و اینکار با دقت بیشتری صورت گرفته و به جداسازی فضاها دقت و نظارت بیشتری صورت گیرد، چراکه با توجه به شیوع کرونا تعداد مراجعین سرپایی، بستری و اعمال جراحی به دلیل ترس و عدم اعتماد مردم کاهش پیدا کرده است که اگر تریاژ دولایه با دقت بیشتری انجام شود، این معضل رفع خواهد شد.

صادقی تاکید کرد: نیازسنجی بیماران در اورژانس نیز باید با برنامه‌ریزی و نظارت بیشتری صورت گیرد چرا که حمایت بیماران در اورژانس و مسیر گردش بیمار حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پایان سال باید بر انبارگردانی نظارت بیشتری به عمل آید و تعمیر و تامین تجهیزات باید با دقت و جدیت بیشتری انجام شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان گفت: باید با نظارت و هماهنگی میان مدیران و روسا و همپوشانی نیروهای انسانی، تخصصی و پرستاری صورت بگیرد که در ایام تعطیل با کمبود نیرو مواجه نشویم و میان مراکز در قطب، همپوشانی و تعامل وجود داشته باشد.

انتهای پیام