• دوشنبه / ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۵
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: 99121107566
  • منبع : نمایندگی مازندران

استاندار مازندران:

مازندران برای انجام واکسیناسیون در اولویت قرار گیرد

مازندران برای انجام واکسیناسیون در اولویت قرار گیرد

ایسنا/مازندران استاندار مازندران گفت:با توجه به تراکم جمعیتی و گردش پذیر بودن، مازندران باید در کنار برخی استان‌ها در اولویت واکسیناسیون کشور قرار گیرد.

احمد حسین زادگان در هفتاد و هشتمین جلسه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا که با حضور علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ساری برگزار شد با با بیان اینکه شرایط خاص مازندران در حوزه های مختلف نسبت به سایر استان ها از جمله موضوعاتی است که در مقابله با کرونا باید مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از بازار استان در حوزه خدمات فعال است و گردشگری و ارایه خدمات این بخش سهم عمده ای در این راستا دارد که با محدود کردن آن، فشار زیادی به اقتصاد و معیشت وارد می شود و عملا مدیریت کرونا را سخت می کند.

وی یادآور شد: تراکم جمعیتی مازندران و مقصد گردشگری بودن شرایط این استان را خاص نموده که وزارت بهداشت به درستی این مهم را در مازندران تشخیص داده  و اقدامات پیشگیرانه لازم در این استان عملیاتی شده است.

استاندار مازندران گفت: کرونا در زمره وقایع استثنایی ۱۰۰ سال اخیر جهان است که علیرغم تحریم های ظالماانه با تدابیر و مدیریت ستاد ملی، وزارت بهداشت و تلاش همه دست اندرکاران موفق شدیم این ویروس منحوس را مدیریت و حساسیت لازم را برای مردم ایجاد کنیم.

حسین زادگان اظهار کرد: در ماه های اخیر وزارت بهداشت توانست به درستی دانش، نگرش و کنش رفتارهای مردم را با استفاده از ظرفیت رسانه ها تغییر دهد.

استاندار مازندران در ادامه این نشست بر بازنگری رنگ بندی های استان به لحاظ تراکم جمعیتی و فواصل اندک شهرستان های مازندران تاکید کرد و خواستار افزایش امکان تست های سریع در این استان شد و گفت: با توجه به تراکم جمعیتی و گردش پذیر بودن، مازندران باید در کنار برخی استان‌ها در اولویت واکسیناسیون کشور قرار گیرد.

حسین زادگان اعمال شرایط سختگیرانه تر در روزهای پایانی سال و سال نو را پیش تر از این ایام، ضروری دانست و تاکید کرد: جرایم خودرویی باید تشدید شود.

وی بر حمایت های اقتصادی از اصناف و بازاریان نیز تاکید و تصریح کرد: برای استمرار رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی بازاریان و اصناف باید مشوق هایی نیز در نظر گرفته شود.

استاندار مازندران هم چنین خواستار اختیارات بیشتر استانی در خصوص پیشگیری و مقابله با کرونا شد .

انتهای پیام