• دوشنبه / ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۱
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99121107801
  • خبرنگار : 50163

بیشترین دلیل تصادفات امسال در ابهر چیست؟

بیشترین دلیل تصادفات امسال در ابهر چیست؟

ایسنا/زنجان جانشین پلیس راهور ابهر، توجه نکردن به جلو و رعایت نکردن حق تقدم را بیشترین علت تصادف رانندگی در این شهرستان عنوان کرد.

مصطفی ولی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در تصادفات امسال متاسفانه  ۵ نفر از شهروندان ابهری در حوزه درون‌شهری جان خود را از دست داده‌اند، یادآور شد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل که تعداد ۷ نفر بود، ۲ نفر کاهش دارد.

وی رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را از ارکان جدایی‌ناپذیر پیشگیری از تصادفات رانندگی در حوزه‌های درون‌شهری و برون‌شهری برشمرد و ادامه داد: بر اساس آمار پزشکی‌قانونی، امسال ۲۸ درصد کاهش تصادفات فوتی را در ابهر شاهد بودیم.

این مسئول با اشاره به بیشترین علت تصادفات رانندگی در ابهر، یادآور شد: بیشترین علت تصادفات در ۱۱ ماهه اول امسال در ابهر به علت بی‌توجهی رانندگان به جلو و رعایت نکردن حق تقدم است که این مورد همواره برای رانندگان خطرآفرین بوده است.

وی با اشاره به مهم‌ترین مواردی که رانندگان باید هنگام رانندگی به آن توجه کنند، تصریح کرد: از رانندگان انتظار داریم از انجام رفتارهایی که باعث حواس‌پرتی و توجه نکردن به جلو، از جمله استفاده از تلفن‌همراه، در آغوش داشتن اطفال، خوردن و آشامیدن در حین رانندگی می‌شود، حتماً خودداری کنند تا شاهد رقم خوردن اتفاقات تلخ، هنگام رانندگی و داغدار شدن خانواده‌ها نباشیم.

انتهای پیام