• سه‌شنبه / ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۳
  • دسته‌بندی: حقوقی و قضایی
  • کد خبر: 99121208687
  • خبرنگار : 71594

در نشست رییس شورای حل اختلاف تهران با هیات امناء بازار مطرح شد

هیأت امناء بازار جهادگران صلح و سازش می‌شوند

هیأت امناء بازار جهادگران صلح و سازش می‌شوند

نشست معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران و معاونین او با هیأت امناء بازار بزرگ تهران برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی شورای حل اختلاف استان تهران، جلسه اعضاء هیأت امناء بازار بزرگ تهران و غلامرضا مهدوی معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران، قربانیان سرپرست مجتمع شهید کچویی شورای حل اختلاف تهران و گل زاده سرپرست دادسرای ناحیه ۱۲ تهران و سرپرست مجتمع ویژه صلح و سازش شهید سلیمانی در حوزه ریاست شورای حل اختلاف استان تهران برگزار شد.

در این جلسه که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا برگزار شد، مهدوی با بیان توضیحاتی در خصوص خدمات دستگاه قضایی و برنامه قوه قضائیه در دوره تحول و دستورالعمل ابلاغی ریاست قوه قضائیه آیت الله رئیسی در خصوص توجه ویژه به امر صلح و سازش و تاکیدات حجت الاسلام والمسلمین صادقی معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف مبنی بر استفاده از افراد معتمد، متنفذ و خانواده‌های محترم شهدا و ایثارگران در جهت ایجاد صلح و سازش در جامعه اظهار کرد: بازار تهران همواره در راستای عمل به اقدامات انقلابی و بشردوستانه پیشگام بوده و ما شاهد تلاش‌ها و کمک‌های گسترده بازاریان محترم در طول سال‌های دفاع مقدس و در حوادث سیل و زلزله در کمک به مردم آسیب دیده بوده‌ایم.

وی افزود: امروز با توجه به برنامه کشور و ضرورت کمک به محکومین مالی با توجه به شرایط اقتصادی کشور و شیوع بیماری کرونا که مزید بر علت شده، استفاده از ظرفیت عظیم بازاریان به‌عنوان جهادگران صلح و سازش در دستور کار قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، در ادامه جلسه اعضاء هیأت امناء بازار با تشریح اقدامات و تلاش‌های این هیأت امناء در طول ایام ماضی بر اراده هیأت امناء بازار بر همکاری گسترده با دستگاه قضایی تأکید کرده و اعلام کردند که آمادگی داریم پرونده‌های تشکیل شده بین کسبه بازار را با توجه به آشنایی‌مان با شرایط بازار نسبت به برقراری صلح و سازش فی ما بین آنها اقدام نماییم. بعلاوه در آستانه عید نوروز برای آزادی زندانیان مالی و همچنین پرداخت دیه محکومین به قصاص در حد توان کمک کنیم. همچنین آزادی بازاریان عزیزی که به دلیل مشکلات اقتصادی موجود و محکومیت‌های مالی در حبس به سر می‌برند را در برنامه داریم.

در پایان این جلسه مقرر شد که در مجتمع ویژه صلح و سازش شهید سلیمانی یک اتاق مناسب جهت استقرار جهادگران صلح و سازش در اختیار هیأت امناء بازار قرار گیرد و همچنین تعدادی بسته کمک معیشتی جهت اهداء به خانواده زندانیان نیازمند تأمین و تحویل گردد.

انتهای پیام