• شنبه / ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۰۸:۰۰
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 99121611411
  • خبرنگار : 50182

‍ افزایش 30 درصدی تولید "زباله" در کرمانشاه در روزهای پایانی سال

‍ افزایش 30 درصدی تولید "زباله" در کرمانشاه در روزهای پایانی سال

ایسنا/کرمانشاه مدیرکل امور هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: با توجه به قرارگیری در آستانه سال جدید و خانه تکانی شهروندان، تولید زباله در کرمانشاه حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یافته است.

 حسن مرادی اظهار کرد: در سطح شهر کرمانشاه جمع آوری زباله در سه شیفت کاری طی شبانه روز انجام می‌شود که با توجه به قرارگیری در آستانه سال جدید تولید زباله حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل امور هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده و از ظرفیت نیروی انسانی و ماشین‌آلات به منظور خدمات رسانی بهتر به شهروندان استفاده می‌شود.

مرادی تصریح کرد: مشکل خاصی در راستای جمع آوری زباله وجود ندارد و با همه ظرفیت آماده خدمات رسانی هستیم.

وی عنوان کرد: طی شبانه روز 700 تا 900 تن زباله در کرمانشاه تولید می شود که به منظور بازیافت به شرکت بازیافت انتقال داده می‌شود.

مرادی گفت: در سطح کشور با توجه به فرهنگ سازی که در گذشته صورت گرفته و مشارکت خوبی که شهروندان دارند، زباله ها یک بار در شبانه روز جمع آوری می‌ شود، اما در شهر کرمانشاه شهروندان همکاری لازم را به عمل نمی‌آورند در نتیجه مجبوریم در سه شیفت کاری نسبت به جمع آوری زباله اقدام کنیم.

مدیرکل امور هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: در کرمانشاه شهروندان با ترک از منزل، زباله را همراه خود بیرون می آورند که کار خوبی نیست، بنابراین باید از طریق شهرداری به مناطق اعلام شود تا مردم در ساعات خاصی زباله را داخل مخازن بریزند و در کرمانشاه نیز مانند سایر شهرها یکبار در روز نسبت به جمع آوری زباله اقدام شود.

مرادی خاطرنشان کرد: 60 درصد زباله‌های کرمانشاه بازیافت و مابقی به عنوان ضایعات به معدن زباله در سراب قنبر انتقال می یابد و دفن می شود.

این مسئول افزود: بازیافت زباله روشی نوین است که کرمانشاه در آن پیشرو و الگو است.

مرادی خاطرنشان کرد: به دنبال بازیافت زباله، کمپوست تولید و برای مصارف کشاورزی و باغبانی استفاده می‌شود.

وی عنوان کرد: همانگونه که شهروندان انتظار دارند نیروهای شهرداری با جدیت و تلاش برای داشتن شهری پاک داشته اقدام کنند، ما هم انتظار مشارکت از آنها را داریم.

انتهای پیام