• شنبه / ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۱
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99121611475
  • خبرنگار : 50214

افتتاح کتابخانه مرکزی یزد با حضور معاون اول رئیس جمهور

افتتاح کتابخانه مرکزی یزد با حضور معاون اول رئیس جمهور

ایسنا/یزد کتابخانه مرکزی یزد به عنوان یک طرح عظیم فرهنگی در سطح ملی با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

مراسم افتتاح کتابخانه مرکزی یزد امروز شنبه ۱۶ اسفندماه پس از ۲۵ سال انتظار با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور، « سیدعباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، «علیرضا مختارپور» دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، معاونان و مدیران نهاد و نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی، استاندار یزد و جمعی از مدیران و مسئولان استان افتتاح شد.

با افتتاح کتابخانه مرکزی یزد که با حمایت ویژه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور آماده بهره‌برداری شد، تعداد کتابخانه‌های مرکزی در کشور به ۱۰ باب خواهد رسید و حدود ۸ هزار مترمربع به سرانه کتابخانه‌ای کشور افزوده می‌شود و این امر، تحول بزرگی در فعالیت‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای در سطح استان یزد پدید خواهد آورد.

ظرفیت پیش بینی شده منابع چاپی و غیرچاپی برای این کتابخانه ۲۰۰ هزار نسخه است که از این تعداد ۱۰۰ هزار نسخه در مخزن اصلی کتابخانه جای می‌گیرد.

گفتنی است، پس از اقدامات اولیه نهاد برای ورود به بحث عمرانی کتابخانه مرکزی یزد و زمان‌ اعلام شده برای اتمام و افتتاح طرح تا پایان سال ۱۳۹۸، بسیاری از کارشناسان معتقد بودند که این کتابخانه در موعد مقرر آماده افتتاح نخواهد شد چرا که تا پیش از آن، بسیاری از فعالان حوزه عمرانی در این استان، اتمام این طرح را در خوشبینانه‌ترین حالت برای سال ۱۴۰۰ تخمین می‌زدند.

اما این طرح به عنوان یک پروژه عظیم فرهنگی و یکی از مهم‌ترین مطالبات مردمی استان یزد پس از حدود ۲۵ سال، با همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اواخر سال ۱۳۹۸ آماده افتتاح شد، اما به دلیل آغاز پاندمی کرونا افتتاح آن تا کنون به تاخیر افتاد که در نهایت طی مراسمی امروز شنبه ۱۶ اسفند ماه سال جاری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام