• شنبه / ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۲
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99121611653
  • خبرنگار : 50093

سرمربی تیم ملی کشتی آلیش بانوان خبر داد

نفرات اول و دوم آلیش بانوان در اردوی تیم ملی

نفرات اول و دوم آلیش بانوان در اردوی تیم ملی

ایسنا/خراسان رضوی سرمربی تیم ملی کشتی آلیش بانوان از دعوت نفرات اول و دوم مسابقات کشوری به اردوی تیم ملی خبر داد.

آنا براتی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آغاز اردوی تیم ملی کشتی آلیش بانوان از امروز در تهران اظهار کرد: کشور قرقیزستان برای حضور در مسابقات بین‌المللی که در انتهای فروردین ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد، دعوت‌نامه‌ای برای ما ارسال کرده است. مطابق تقویم فدراسیون جهانی، مسابقات آسیایی، جهانی و یکی دو مورد تورنمت‌های بین‌المللی دیگر نیز در پیش داریم و برای آمادگی در مسابقات پیش ‌رو اردوی آمادگی را برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: از همین رو در نظر گرفتیم در ابتدا مسابقات کشوری را برگزار کرده و سپس اردوی تیم ملی را آغاز کنیم. یک اردو پیش از نوروز و دو اردوی دیگر هم اگر کرونا اجازه دهد، پس از نوروز برگزار خواهیم کرد. در حال حاضر به دلیل محدودیت‌های کرونایی مجبور شدیم فقط نفرات اول و دوم مسابقات کشوری را به اردوی تیم ملی دعوت کنیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آلیش خاطرنشان کرد: مشکلی برای برگزاری اردوها نداریم. برگزاری مسابقات کشوری سختی‌های خودش را داشت که خوشبختانه فدراسیون این مسابقات را به شکلی خوب برگزار کرد. در مسابقات کشوری تمام ورزشکاران پیش از ورود به مسابقات تست می‌دادند و تمام پروتکل‌های بهداشتی با جدیت رعایت می‌شد. بازیکنان تیم ملی نیز برای اردو مجددا تست خواهند داد و تمام زمان حضور خود در اردو را در قرنطینه سپری خواهند کرد.

براتی یادآور شد: تیم ملی در حال حاضر خود را برای مسابقات آسیایی در اردیبهشت ماه و سپس مسابقات جهانی در مهر ماه آماده می‌کند. به دنبال این هستیم که در مسابقات آسیایی بهترین نتیجه ممکن را بگیریم. توقع داریم که از ۶ نفر، حداقل چهار نفر مدال کسب کنند.

وی با اشاره به سطح مسابقات کشوری بانوان ادامه داد: به خاطر کرونا فکر می‌کردم ورزشکاران از آمادگی خوبی برخوردار نباشند و ضعیف‌تر از سال گذشته در مسابقات ظاهر شوند، اما شاهد مسابقات خوبی بودیم. تیم‌ها و شرکت‌کنندگان زیادی در این مسابقات حضور یافتند و فکر می‌کنم یکی از شلوغ‌ترین مسابقات کشتی آلیش چند سال اخیر را شاهد بودیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آلیش اضافه کرد: به دلیل این که در یک سال اخیر مسابقه‌ای برگزار نشده بود، ورزشکاران با انگیزه بالا در مسابقات حضور یافتند. مسابقات قهرمانی کشوری کشتی آلیش به گونه‌ای بود که تمام مدال‌ها میان تمام استان‌ها پخش شد و عناوین برجسته از انحصار مازندرانی‌ها خارج شد. به غیر از مازندران، استان‌هایی از جمله خراسان رضوی، فارس و تهران یک مدال طلا کسب کردند.

انتهای پیام