• سه‌شنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۷ / ۱۳:۳۲
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: Bojnourd-49228
  • خبرنگار : 50046

رئیس انجمن حمایت از بیماران سرطانی استان:

بیماران سرطانی خراسان شمالی توان پرداخت هزینه های پیوند مغز استخوان را ندارند

بیماران سرطانی خراسان شمالی توان پرداخت هزینه های پیوند مغز استخوان را ندارند

رئیس انجمن حمایت از بیماران سرطانی خراسان شمالی گفت: بیماران مبتلا به سرطان خون این استان توان پرداخت هزینه های پیوند مغز استخوان را ندارند.

حمید حریری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه برخی از بیماران مبتلا به سرطان برای ادامه درمان خود نیازمند پیوند مغز استخوان هستند، افزود: گاهی اوقات مغز استخوان مورد نیاز از خود بیمار و گاهی اوقات از برادر و یا خواهرهای بیمار صورت می گیرد.

وی ادامه داد: هزینه انجام یک آزمایش مغز استخوان حدود 700 هزار تومان است که اگر شخصی چهار یا پنج خواهر و برادر داشته باشد باید برای هر یک از آن ها رقم مذکور پرداخت شود که آن برای بیماران هزینه سنگینی است.

حریری اظهار کرد: از سوی دیگر هزینه انجام پیوند مغز استخوان برای یک بیمار مبتلا به سرطان خون که آن نیز بستگی به نوع پیوند دارد از 20 تا 50 میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت.

وی تصریح کرد: گاهی اوقات خواهر و یا برادران بیمار نمی توانند مغز استخوان خود را اهدا کنند در نتیجه این شخص باید مغز استخوان مورد نیاز را از شخص دیگری تهیه کند که یکی از بیماران تحت پوشش این انجمن با این مسئله مواجه شد و رقم پیشنهادی که از سوی اهداکننده ارائه شده بود 250 میلیون تومان بوده است.

رئیس انجمن حمایت از بیماران سرطانی خراسان شمالی تاکید کرد: حدود 80 درصد از کودکان مبتلا به سرطان خون که در آن ها پیوند مغز استخوان انجام شده است، بهبود می یابند.

وی با بیان اینکه تاکنون در این انجمن 20 نفر از بیماران تحت پوشش، پیوند مغز استخوان انجام شده است، گفت: اما تعداد متقاضیان این امر در بین بیماران افزایش یافته است.

حریری با تصریح بر اینکه تاکنون بیش از 200 بیمار مبتلا به سرطان خون تحت پوشش این انجمن است، افزود: حدود 100 نفر از این بیماران زن هستند و حدود 50 نفر نیز در گروه سنی کمتر از 14 سال قرار دارند.