• یکشنبه / ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۵:۴۰
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-134305

توسط دامپزشکی استان خراسان رضوی صورت گرفت؛

پلمب 21 مرکز متخلف تهیه و تولید نگهداری فرآورده‌های خام دامی

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: در پی 22 هزار بازدید صورت گرفته توسط گروه‌های نظارتی دامپزشکی از مراکز تهیه، تولید و عرضه و نگهداری فرآورده‌های خام دامی در خراسان رضوی، 21 مرکز متخلف پلمب شد.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نفل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی  خراسان رضوی، غلامحسین صاحبی  با اشاره به روند رو به رشد بازدیدها و نظارت‌های دامپزشکی اظهارکرد: طی 2 ماهه ابتدای امسال، 232 پرونده تخلف تشکیل و به دستگاه قضایی ارجاع شده است.
 
وی ادامه داد: میزان فرآورده‌های غیربهداشتی ضبط شده در استان طی مدت فوق نزدیک به 165 تن بوده و عمده‌ترین تخلف‌های صورت گرفته در حوزه دامپزشکی و امنیت غذایی را تهدید علیه بهداشت عمومی و کشتار غیر مجاز دام است.
 
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی تصریح کرد: با توجه به مخاطره آمیز بودن چنین تخلفاتی برای سلامت مردم، دامپزشکی بر حسب وظیفه قانونی خود و برابر ماده 688 قانون مجازات اسلامی متخلفان را به مراجع قضایی معرفی خواهد کرد.
 
صاحبی از کلیه زائرین و مجاورین درخواست کرد در صورت مشاهده تخلف‌ها در حوزه مرتبط با فرآورده‌های خام دامی مراتب را در مشهد با شماره تلفن‌های1512(مرکز پاسخگویی اداره کل دامپزشکی) 37250025-37250035 (شبکه دامپزشکی مشهد مقدس)، در شهرستان‌ها با شبکه دامپزشکی شهرستان در میان گذاشته تا برخوردهای قانونی و لازم با متخلفین صورت پذیرد.
 
وی افزود: سامانه پیام کوتاه روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان نیز به شماره 300001512 آماده دریافت پیام‌های مردمی در زمینه‌های یادشده است.
 
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همچنین مطابق ماده 688 قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود ممنوع بوده و برای مرتکبین آن از سوی مراجع قضایی مجازات در نظر گرفته خواهد شد.