• دوشنبه / ۴ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۵۷
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-134787

کسب رتبه پنجم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رتبه‌بندی ISC

کسب رتبه پنجم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رتبه‌بندی ISC
بر اساس آخرین رتبه بندی دانشگاه های ایران که توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)اعلام شد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد توانست از رتبه پنجم به رتبه سوم در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور صعود نماید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر محسن تفقدی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در رتبه بندی ISC تعداد ۴۲ دانشگاه علوم پزشکی کشور بر اساس شاخص های پژوهش(با وزن۵۸ درصد) آموزش( با وزن ۲۸ درصد) وجهه بین المللی ( با وزن ۱۰ درصد)، تسهیلات و امکانات ( با وزن ۲ درصد)، فعالیت اجتماعی، اقتصادی و صنعتی( با وزن ۲ درصد) مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه هدف گذاری دانشگاه بر این است که در تمامی نظام های رتبه بندی معتبر دانشگاه ها جایگاه شاخصی را کسب نماید خاطرنشان کرد: تحقق این مهم در ماههای اخیر در رتبه بندی های QS ،لایدن، وبومتریکس و ISC نمود پیدا کرده است و دستاوردی بزرگ برای خانواده دانشگاه و پایتخت معنوی جهان اسلام به شمار می رود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: تا دانشگاه بتواند در رتبه بندی تایمز نیز که در سال جاری نتایج آن اعلام خواهد شد جایگاه شاخصی را کسب کند.