• شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۳۰
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-134983

فرماندار کاشمر:

مسئولانی که نمی‌توانند عافیت طلبی را کنار بگذارند اعطاء این پست را به لقایش ببخشند

مسئولانی که نمی‌توانند عافیت طلبی را کنار بگذارند اعطاء این پست را به لقایش ببخشند
فرماندار کاشمر خطاب به مدیران گفت: مسئولانی که نمی توانند عافیت طلبی را کنار بگذارند اعطاء این پست و مقام را به لقایش ببخشند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدعلي نبی‌پور ظهر امروز نهم تیرماه در مراسم معارفه خود به عنوان فرماندار کاشمر که در محل سالن همایش‌های فرهنگیان برگزار شد، با بیان اینکه در موقعیت خاصی قرار داریم، اظهار کرد: در زمان و وضعیت فعلی تنها باید کار و تلاش کرد.

وی با تاکید براینکه در مرحله اول از سوی من و مردم از هیچ مدیری بی توجهی و کم کاری و عافیت طلبی مورد قبول نیست، بیان کرد: همه مسئولان باید در راستای رفع مشکلات مردم به طور جدی کار کنند.

نبی‌پور با تاکید بر اعضاء شورای اداری مبنی براینکه باید عافیت طلبی و کم کاری را کنار گذاشته و در راستای رفع مشکلات تلاش کنند، انسجام مدیریتی، همکاری و همراهی مدیران با یکدیگر را برای رفع مشکلات یکی از مهمترین مسائل دانست و عنوان کرد: هیچ مدیریتی نمی‌تواند کار مردم را به دیگران پاس دهد.

فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه هر مدیری باید به سهم خود تلاش کند، بیان کرد: هر مدیری که در این وضعیت نمی‌تواند به خوبی کار کند بهتر است خودش اعطاء این پست و مقام ها را به لقایش ببخشد.

وی با اعلام اینکه مدیری نیستیم که وارد حاشیه‌ها شوم و خود را درگیر مسائل متفرقه کنم، اظهار کرد: متاسفانه اکنون در فضایی قرار داریم که متن را رها کرده و همه به حاشیه رفته‌ایم.

نبی پور با بیان اینکه باید تصمیم گیری‌ها منطقی، عاقلانه و با ریسک منطقی و شجاعانه باشد، گفت: اگر به حاشیه‌ها پرداخته شود محافظه کاری بر ما غلبه خواهد کرد و نخواهیم توانست تصمیمات شجاعانه بگیریم.

وی فضای مجازی را بسیار تاثیر گذار دانست و عنوان کرد: امروز برخی برای بسیاری از مدیران از جمله رئیس جمهور به دنبال حاشیه سازی هستند.

فرماندار کاشمر در ادامه به وضعیت اشتغال پرداخت و گفت: دولت و نظام در این خصوص پای کار آمده و همه باید تلاش کنیم.

وی بیان کرد: وقتی برای ایجاد اشتغال در حوزه‌های روستایی 11 هزار میلیارد تومان به سطح کشور تزریق می‌شود اگر نتوانیم در این حوزه جذب خوبی داشته باشیم کم کاری کرده و این قابل قبول نیست.

نبی‌پور با اشاره به اینکه برای جذب اعتبارات تلاش تمامی مسئولان باید جدی باشد، گفت: پذیرفتنی نیست که شهرستان کاشمر حتی سهم خود را هم در اعتبارات توسعه روستایی نتواند جذب کند.

وی با اعلام اینکه اکنون موضوع اشتغال و بیکاری در سطح کشور جدی است و مردم هم انتظاراتی از مسئولان دارند، بیان کرد: هرچند کاشمر پتانسیل لازم را دارد اما زیرساخت‌ها ضعیف است.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه اگر می‌گوئیم کاشمر دومین شهر زیارتی استان است باید آورده آن بررسی شود، افزود: گردشگری کاشمر در سطح استان حرف برای گفتن بسیار دارد.

وی با اشاره به اینکه اگر گردشگری به این شهر می‌آید باید آورده داشته باشد در غیر این صورت جز زحمت چیز دیگری ندارد، عنوان کرد: زمانی ورود گردشگر به کاشمر ارزشمند خواهد بود که در این شهر پول خرج کند.

نبی‌پور همچنین به مشکلات حوزه صنعت و معدن اشاره کرد و گفت: متاسفانه آمارهای نگران کننده‌ای در این حوزه است که می‌طلبد برای رفع مشکلات همه پای کار باشند.

وی با بیان اینکه وقتی فردی در شهرستان سرمایه گذاری می کند همه وظیفه داریم از آن حمایت کرده و برایش فرش قرمز پهن کنیم، مشکلات بخش کشاورزی را هم کم ندانست و اظهار کرد: از مدیرانی که می‌خواهند برای بازدید و تبریک به دیدن من بیایند می خواهم برنامه های اجرایی خود را به صورت مکتوب همراه داشته باشند.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه باید امید و اعتماد را به جامعه تزریق کرد، بیان کرد: اگر با وجود اینکه بسیاری از اقلام اساسی در دسترس است بازهم مردم نگران هستند چون نتوانستیم امید را تقویت کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر سرمایه اجتماعی را از دست بدهیم مشکلات بسیار بیشتر خواهد شد، گفت: تمامی موفقیت‌های نظام به خاطر سرمایه اجتماعی و مشارکت‌های مردم بوده است.

نبی پور گفت: با تمام توان و انرژی برای این مردم و منطقه کار خواهم کرد و این تلاش را از مسئولان هم انتظار دارم.

نرخ اشتغال کاشمر 91.4 درصد

در ادامه سرپرست وقت فرمانداری کاشمر گفت: کاشمر شهر زیارت و سیاحت به عنوان دارالمومنین و دیار مدفن امامزادگان واجب التعظیم سید حمزه(ع) و سید مرتضی(ع)، سید محمد(ع) و زیارتگاه شهید مدرس سالیانه پذیرای 3.5 میلیون زائر است.

مرادعلی احمدزاده با اشاره به اینکه کاشمر دومین شهر زیارتی استان و چهارمین شهر زیارتی کشور است، اظهار کرد: برابر آخرین سرشماری جمعیت شهرستان 170 هزار نفر اعلام شده است.

وی جمعیت فعال شهرستان را 52 هزار و 121 نفر، نرخ اشتغال را 91.4 درصد و نرخ بیکاری را 8.6 درصد اعلام کرد و افزود: سهم اشتغال در بخش کشاورزی 39.8 درصد، در بخش صنعت و معدن 18.3 و بخش خدمات 41.9 درصد است.

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری کاشمر تمامی تلاش مسئولان و دستگاه‌های شهرستان را در راستای ایجاد همدلی و وفاق و اجرایی کردن سیاست‌های دولت تدبیر و امید دانست و بیان کرد: انجام کارهای زیرساختی در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و تلاش برای ایجاد فضای آرام در ابعاد مختلف به دور از هر گونه تنش از اهداف مسئولان در شهرستان است.

وی با اعلام اینکه از ابتدای دولت تدبیر و امید توسط صندوق کارآفرینی امید به 150 نفر به مبلغ 58 میلیارد و 384 میلیون ریال تسهیلات اشتغال و 16 میلیارد و 550 میلیون ریال به 194 نفر تسهیلات توسعه و تثبیت اشتغال در شهرستان پرداخت شده است.

احمدزاده سهمیه شهرستان کاشمر را در ایجاد اشتغال در سال گذشته 2300 نفر اعلام کرد و افزود: این سهمیه به طور 100 درصد تحقق یافته است.

وی همچنین گفت: سهمیه اشتغال شهرستان در سال جاری دو هزار و 37 نفر تعیین شده است.