• شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۷:۱۶
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-134990

پروانه کاغذی؛ دورهمی‌های خلاق ویژه کودکان، کارگاه‌های آموزشی برای مادران

پروانه کاغذی؛ دورهمی‌های خلاق ویژه کودکان، کارگاه‌های آموزشی برای مادران
مدیرعامل به‌نشر گفت: برای دومین سال متوالی در تابستان امسال فروشگاه‌‌های کتاب و محصولات فرهنگی این انتشارات در مشهد میزبان ویژه برنامه‌های آموزشی، فرهنگی با عنوان «پروانه کاغذی» است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی با بیان این که «پروانه کاغذی» ذیل شبکه دانش‌آموزی «کتاباران» به‌نشر برگزار می‌شود، اظهار کرد: «پروانه کاغذی» در واقع دورهمی‌های قصه‌گویی خلاق به همراه نقاشی، اوریگامی و کاردستی ویژه کودکان را شامل می‌شود که همزمان با آن کارگاه آموزش مهارت‌های قصه‌گویی خلاق نیز برای مادران برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به این که برگزاری کارگاه‌‎های «پروانه کاغذی» از یک‌شنبه، 10 تیر ماه آغاز می‌شود و تا 19 شهریور ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: در این مدت 142 کارگاه برای کودکان و مادران در 7 فروشگاه کتاب به نشر در مشهد برگزار می‌شود.

مدیرعامل به‌نشر با بیان این که سال گذشته فقط فروشگاه‌های امامت و سجاد این انتشارات میزبان «پروانه کاغذی» بودند، تصریح کرد: امسال دامنه برگزاری این برنامه‌‎ها گسترده‌تر شده است و علاوه بر دو فروشگاه‌ مذکور، فروشگاه‌های مرکزی، رضوی، خواجه‌ربیع، شهدای لشکر فاطمیون و دانشگاه نیز پذیرای کودکان و مادران علاقه‌مند به حضور در کارگاه‌های «پروانه کاغذی» خواهند بود.

سعیدی اضافه کرد: فروشگاه گلشهر در روز یک‌شنبه، مرکزی در روز دوشنبه، دانشگاه در روز سه‌شنبه، رضوی در روز چهارشنبه، سجاد در روز پنج‌شنبه و خواجه‌ربیع و امامت در روز جمعه هر هفته میزبان «پروانه کاغذی» خواهند بود.

وی زمان برگزاری این کارگاه‌ها را در فروشگاه خواجه‌ربیع ساعت 10 تا 12 صبح اعلام کرد و افزود: این کارگاه‌ها در سایر فروشگاه‌ها ساعت 17 تا 19 برگزار خواهد شد.

مدیرعامل به‌نشر با بیان این که تقویت مهارت‌های ارتباطی موضوع کارگاه‌های هفته نخست این نشست‌‎هاست، افزود: در این هفته محتوای ارائه شده بر اساس مجموعه «یک داستان تخیلی با مفهوم قرآنی» خواهد بود؛ همچنین در هفته دوم روابط خانوادگی(حیا) مدنظر است که محتوا از مجموعه «قصه‌های حنانه» به کودکان ارائه می‌شود.

سعیدی تقویت خلاق و تقویت روحیه پرسشگری را موضوعات هفته‌های سوم و چهارم «پروانه کاغذی» برشمرد و بیان کرد: ارائه محتوای این دو هفته نیز به ترتیب از مجموعه‌های «همه می‌تونن خلاق باشن» و «داستان‌های فکری» انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: مجموعه «قصه، بازی، شادی» با موضوع تفکر خلاق و حل مسئله و مجموعه «بهترین داستان‌های دنیا برای کودکان» با موضوع آشنایی با دنیای حیوانات نیز محور نشست‌های هفته‌های پنجم و ششم خواهند بود.

مدیرعامل به‌نشر با اشاره به این که هفتمین هفته به موضوع توجه به محیط زیست و مجموعه «قصه‌های علمی» اختصاص دارد، گفت: دو مجموعه «همیشه قصه‌ای هست» و «قصه‌های قشنگ ایرانی» با محوریت آشنایی با اسطوره‌ها در هفته هشتم به کودکان ارائه می‌شود. همچنین نشست‌های هفته نهم نیز بر اساس مجموعه «قصه ما مثل شد» و با موضوع شناخت ضرب‌المثل‌های ایرانی برگزار خواهد شد.

سعیدی این نکته را هم بیان کرد که هفته آخر این دوره مسابقه‌ای بین شرکت‌کنندگان در هر فروشگاه برگزار خواهد شد و برگزیدگان آن‌ها در اردوی خانوادگی پایان دوره شرکت خواهند کرد .

وی با بیان این که علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌های در نظر گرفته شده برای نشست‌های هر هفته را در همان هفته با تخفیف 30 درصدی از تمام فروشگاه‌های به‌نشر در مشهد خریداری کنند، افزود: همچنین افرادی که در تمام جلسات این دوره شرکت کنند، از تخفیف فصل پاییز این انتشارات برخوردار خواهند شد.