• شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۷:۲۸
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-134991

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی:

مدیری که شهامت تصمیم گیری نداشته باشد خیانت است در آن منصب بماند

مدیری که شهامت تصمیم گیری نداشته باشد خیانت است در آن منصب بماند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: مدیران باید ریسک و شهامت تصمیم گیری داشته باشد و اگر مدیری این خصلت را نداشته باشد خیانت است که در آن منصب بماند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد رحیم نوروزیان ظهر امروز در شورای اداری شهرستان خلیل‌آباد که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه در شرایط فعلی کشور همه مسئولان باید تمرکز بر کار کنند، گفت: اصولا با فرهنگ کار مشکل داریم که می‌طلبد سیستم تعلیم و تربیت تاحدودی در این خصوص اصلاح شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر به گونه ای فرزندان خود را تربیت می کنیم که کار را در ذهنشان به یک ضد ارزش تبدیل کرده ایم، افزود: وقتی می‌خواهیم فرزند را ترغیب به درس خواندن کنیم می گوئیم اگر قبول نشوی باید بروی و کارگری کنی.

نوروزیان با اعلام اینکه فرزندان به بهانه کنکور هیچ فعالیت و کاری نمی‌کنند، به تاکیدات بسیاری که در خصوص کار و کارگری در فرهنگ دینی شده اشاره کرد و افزود: در شرایط فعلی کشور گرفتاری‌ها زیاد است و باید شبانه روز تلاش کنیم و تمرکز اصلی نیز باید بر کار باشد.

وی با بیان اینکه  ظرفیت‌های بی‌شماری در سطح کشور وجود دارد که باید از این نعمت‌های بی‌شمار استفاده کرد، جسارت و ریسک پذیری را یکی از ویژگی‌های غربی‌ها دانست و بیان کرد: غربی‌ها در جهت اهداف باطل خود تلاش‌های زیادی انجام داده اند ولی ما آن چنان که باید در جهت اهداف حق خود تلاش نمی‌کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه گرفتاری‌ها بسیار زیاد است و با هفت یا هشت ساعت کار معمول روزانه هیچ مشکلی کاری انجام نمی‌شود، اظهار کرد: کسی که در سیستم اداری مسئولیت قبول می‌کند باید کارگشایی داشته باشد.

وی با تاکید براینکه مدیران باید ریسک و شهامت تصمیم گیری داشته باشد و اگر مدیری این خصلت را نداشته باشد خیانت است که در آن منصب بماند، ادامه داد: در هر جایی که مدیران پایه کار با روحیه جهادی و بسیجی داشته باشیم بن بستی وجود ندارد.

نوروزیان با اعلام اینکه خلیل آباد ظرفیت های فوق العاده ای در حوزه های مختلف دارد و تسهیلات خوبی برای اشتغال زایی ارائه شده است، گفت: آمریکا خروج از برجام را با امید اینکه وضعیت کشور ایران نابسامان است کلید زد.

وی با اشاره به اینکه برجام با تمام اشکالاتی که داشت جدای از مسائل سیاسی، آمریکا را به یک گوشه برده بود، عنوان کرد: آمریکا در عرصه نظامی نمی تواند کاری را از پیش ببرد و به دنبال این هستند که از داخل کشور به ما فشار وارد کنند و مسئولان را پای میز مذاکره بنشانند و این نیاز دارد که انسجام و وحدت خوبی در داخل کشور داشته باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی در ادامه با تاکید بر اتحاد و انسجام در میان مسئولان افزود: سلایق سیاسی باید وجود داشته باشد و صندوق انتخابات و رأی مردم محترم است.

وی با بیان اینکه برخی افراد را ارزشی و غیر ارزشی می‌کنند حرف‌های انحرافی است، گفت: کسی نمی تواند برروی رأی افراد ارزش گذاری کند.

نوروزیان با اشاره به اینکه هر دعوایی وجود دارد باید در انتخابات تعیین تکلیف شود و همه باید به فرد منتخب کمک کنند، عنوان کرد: اگر تا چهار سال بعد مدام بخواهیم تهاجم و تهمت داشته باشیم نمی‌شود کار کرد.

وی با اشاره به اینکه صندوق رأی تعیین کننده هست و هر کس رأی آورد مورد احترام است، گفت: در کشور تاکنون کار بسیار شده و سوء مدیریت هم وجود دارد و مختص دولت خاصی هم نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه دشمن دل به لشکر بیکاری، اعتیاد و آسیب های اجتماعی دل خوش کرده است، بیان کرد: اینکه در داخل برخی دولت را تضعیف می کنند نباید از سویی بگویند چرا به فکر معیشت مردم نیستید.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری و روسای قوا نیز تأکید بسیاری بر وحدت و انسجام دارند، اظهار کرد: زیرساخت‌های خوبی در کشور وجود دارد که می توانیم مشکلات خود را حل کنیم به شرط اینکه پشت هم باشیم و دعواهای سیاسی را وارد کار نکنیم.

نوروزیان افراط و تفریط را در فضای کشور سم مهلک دانست و گفت:  باید فضای باز ایجاد کرد و همه بتوانند حرف خود را بزنند.

وی با بیان اینکه نباید تا کسی مخالف ما حرف زد کفن پوش شده و راه افتاد، افزود: گاهی مواقع امنیت نظام را هدف گرفته که خط قرمز همه است و باید بایستیم ولی گاهی مواقع مخالف نگاه سیاسی هست که باید اجازه داد حرف بزند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اعلام اینکه  با فضای همدلی و اتحاد باید بر مشکلات پیروز شویم، اظهار کرد: روز به روز پیشرفت های قابل توجهی در کشور به وجود آمده است و پیش نیاز آن اتحاد و وحدت است.

وی همچنین گفت: امنیت مثل ماهی لغزنده است و اگر نتوانیم آرامش در ذهن مردم ایجاد کنیم کار بسیار سخت خواهد شد و باید فضای روانی که دشمن ایجاد کرده است را مراقبت کنم.

نیاز مبرم به همفکری، صبوری و سعه صدر داریم

در این جلسه همچنین نماینده مردم کاشمر و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مقطع تاریخی از انقلاب قرار گرفته ایم که حساسیت آن بر همگان روشن است و در این مقطع نیاز مبرم به همفکری، صبوری و سعه صدر داریم، افزود: سخنرانی رئیس جمهور در چند روز گذشته را همه باید چند بار گوش و مسئولیت خود را از داخل آن استخراج کنند.

بهروز بنیادی با اشاره به اینکه صحبت های رئیس جمهور نشان از در پیش بودن یک جنگ اقتصادی بزرگ در چند ماه آینده داشت، افزود: دولت آمریکا اتاق فکر خود را به وزارت خزانه داری خود تشکیل داده است و این نشان از عزم آمریکا برای فشار اقتصادی بر ملت و نظام ایران است.

وی با تأکید بر اینکه آمریکایی ها به دنبال این هستند که نارضایتی مردم افزایش پیدا کند، گفت: وظیفه مدیران نیز به عنوان خط مقدم جبهه بسیار بیشتر از گذشته است.

بنیادی با بیان اینکه برخی از دستگاه‌ها می‌توانند رضایت‌مندی بیشتری در بین مردم ایجاد کنند، اظهار کرد: موبایل مدیران باید ۲۴ ساعته روشن باشد و همیشه در دسترس آحاد ملت باشند.

وی با اشاره به اینکه در این مقطع تاریخی باید سعه صدر خود را بیشتر از گذشته داشته باشیم و صبورانه و شفاف به مردم پاسخ بدهیم، عنوان کرد: مدیران به سمت مردم حرکت کنند و این مطمئناً به مردم دلگرمی بیشتری خواهد داد.

نماینده مردم کاشمر و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تنظیم بازار در این ایام بسیار حائز اهمیت است، بیان کرد: اگر کار را به مردم واگذار کنیم و اجازه بدهیم اصناف در زمینه تنظیم بازار ورود کنند قطعاً مثمر ثمر خواهد بود و اداره مالیات در این مقطع حساس در کنار تولیدکنندگان و بازاریان قرار گیرند.

وی با بیان اینکه چند دستگاه داریم که مردم ارتباط بیشتری با آن‌ها دارند، گفت: بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی بیشترین نقش را در کسب رضایتمندی مردم دارند و هرآنچه که می توانند با رعایت قانون، قانون را به نفع مردم تفسیر کنند.

بنیادی در پایان با اشاره به اینکه کمیته امداد و بهزیستی مراجعات فراوانی دارند و امکان دارد این مراجعات بیشتر شود، افزود: گاهی می شود با ارقام خیلی پایین رضایتمندی خوبی در بین مردم ایجاد کرد و باید در حد توان نیز کمک بیشتری را انجام دهیم.