• دوشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۲۴
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-135065

کاروان نمادین امام رضا(ع) در نيشابور

کاروان نمادین امام رضا(ع) در نيشابور
روز گذشته در نیشابور مراسم راهپيمايي کاروان نمادین امام رضا به مناسبت دهم تيرماه برگزار گرديد.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، اين كاروان نمادين از مقبره بي‌بي شطيطه به سوي مسجد جامع شهرستان نيشابور حركت كرد؛  در اين مراسم حميد گرمابی نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: جای تحقیق زیادی بر روی سفر امام رضا وجود دارد به خصوص برای ما ایرانی‌ها که حاصل این سفر برایمان بسیار مبارک و خوب بوده است، می‌توانیم زاویه های مختلف این سفر را روشن کنیم.

همه ما می‌دانیم که در آن مسیر چند هزار کیلومتری، این نیشابور بود که حدیث سلسله الذهب در آن گفته شد و نیشابوری‌های زیادی با قلمدان‌های مرصع منتظر ورود آن حضرت بودند که نشانگر بزرگ بودن  نیشابور در آن زمان است.

جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نيز عنوان کرد: امام رضا در مسیر سفر با درایت خود موجی از اصلاحات اجتماعی و انسانی را رقم زدند؛ شاید گرانبهاترین هدیه برای ما حدیث سلسله الذهب است. سادگی این حدیث از سمتی و معنای عمیق آن از سمتی دیگر چنان این حدیث را ارزشمند نموده که از هر خزانه ثروت ارزشمند تر است.

هاجر چنارانی نماینده دیگر نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: امام رضا از مدینه تا مرو راه زیادی پیمودند و توقف‌های زیادی داشتند اما فقط در نیشابور بود که ۹ روز اقامت داشتند.

احد آزادی خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: مامون عباسی عمدا مسیر هایی را انتخاب کرد که عمدتا در آن مسیر کسی علاقه‌ای به امام رضا نداشته باشد به همین خاطر هیچ شهری جز نيشابور افتخار افرین نشد.

وي افزود: حدیث سلسله الذهب حدیثی متواتر بین علماست که حتی سنی ها هم آن حدیث را پذیرفتند
امروزه شما می‌بینید که در عراق، یمن و سوریه دشمنان ما امریکا، اسرائیل و سعودی‌ها قصد اختلاف افكني بین سنی و شیعه را دارند، امام رضا ۱۲۰۰سال پیش از این‌ها با همبستگی میان شیعه و سنی به دهان صهیونیست ها زد.