• چهارشنبه / ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۰۸
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-135151

بازگشت آرامش به فضای شورای شهر

بازگشت آرامش به فضای شورای شهر
سخنگوی شورای شهر کاشمر با بیان اینکه تلاش ما بر ایجاد آرامش است، گفت: برخلاف جلسات گذشته اعضاء شورای شهر اکنون در آرامش و همفکری تصمیم گیری‌های خود را انجام می‌دهد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد خباززاده امروز 13 تیرماه در جلسه علنی شورای شهر کاشمر از بررسی ده نامه، لایحه و توافق و تصویب برخی نامه‌ها خبر داد و افزود: در این جلسه تجمیع عوارض نوسازی و عوارض پسماند یکی از پیشنهادهای شهرداری بود که مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اعلام اینکه چون ارزش منطقه‌ای توسط دارایی تغییر می‌کند، شهرداری پیشنهاد داده که عوارض نوسازی و عوارض پسماند براساس همان پایه سال 95 محاسبه شود و تغییر پیدا نکند، عنوان کرد: مقرر شد این پیشنهاد توسط  کمیسیون مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم گیری نهایی در جلسه بعد صورت گیرد.

رئیس شورای شهر کاشمر همچنین از انتقال مرکز مدیریت سازمان اتوبوسرانی به سالن مدیریت بحران خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اینکه این سازمان اکنون در مجاورت شهرداری است و هر روز مراجعات بسیاری دارد به همین جهت مقرر شد به مرکز مدیریت بحران انتقال داده شود تا از نظر مراجعات و فضای پارکینگ مشکلی وجود نداشته باشد.

وی در ادامه به وضعیت ساختمان در حال احداث آتش نشانی اشاره کرد و افزود: با توجه به فرسودگی، غیر مقاوم بودن و عدم استحکام بنای ساختمان قدیمی پارکینگ خودروهای آتش نشانی مقرر شد ساختمان جدیدی در دو طبقه احداث شود.

خباززاده با اعلام اینکه در حال حاضر 10 سالن ورزشی در سطح شهر ساخته می‌شود که سالن ورزشی آتش نشانی یکی از این سالن‌ها است، گفت: طبقه اول ساختمان برای پارکینگ خودروهای آتش نشانی و طبقه دوم برای سالن ورزشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

خباززاده با بیان اینکه در گذشته لایحه ای داشتیم که سالن ورزشی تنها مورد استفاده کارکنان آتش نشانی و شهرداری قرار گیرد، بیان کرد: اخیرا یکی از شهروندان تقاضایی به شهرداری داده که حاضر است سالن ورزشی را اجاره کرده و ضمن تجهیز کردن آن سالن را با 30 درصد تخفیف در اختیار کارکنان شهرداری و به طور رایگان در اختیار عوامل آتش نشانی قرار دهد.

وی با اعلام اینکه مقرر شد این پیشنهاد با همین شرایط در قالب مزایده برگزار شود تا اگر متقاضیان دیگری هم بودند در این مزایده شرکت کنند، عنوان کرد: به زودی سه سالن ورزشی از جمله سالن آتش نشانی به بهره‎برداری خواهد رسید.

سخنگوی شورای شهر کاشمر در ادامه از در اختیار قرار دادن فضای مناسب در امام زاده سید مرتضی (ع)جهت کتاب و کتابخوانی خبر داد و افزود: در همین راستا طرحی در خصوص خرید کتاب صلح و سلام اثر استاد خوشنویسی جناب دربان حسینی توسط شهرداری به شورای شهر ارائه شد که مورد مخالفت اعضاء قرار گرفت.

وی همچنین به وضعیت جمعه بازار اشاره کرد و گفت: برخی اعتراضاتی در خصوص نامناسب بودن مکان فعلی جمعه بازار مطرح شده که مقرر گردید مکان جدیدی توسط شهرداری پیشنهاد شود.

خباززاده با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از معابر  کاشمر در روزهای جمعه به خاطر جمعه بازار مسدود می‌شود که مشکلاتی در معابر داخل شهر به وجود می‌آورد، عنوان کرد: از سویی نیروی انتظامی اعلام کرده که امکان تردد در این مسیر باید حتما فراهم گردد.

وی گفت: مقرر شد در کمیسیون مربوطه تمامی جوانب انتقال جمعه بازار مورد بررسی قرار گیرد و سپس برای تصویب نهایی به صحن شورا بیاید.

سخنگوی شورای شهر کاشمر در ادامه در خصوص شرایط  و فضای فعلی شورای شهر گفت: اکنون جلسات در کمال آرامش برگزار می‌شود و اعضاء با همفکری و هم اندیشی در قسمت های مختلف نظرات خود را می‌دهند.

در این جلسه همچنین واگذاری کارخانه‌های تولید آسفالت، بتن، شن و ماسه شهرداری به بخش خصوصی، برگزاری نمایشگاه «یاس نبوی» با موضوع سبک زندگی حضرت زهرا(س) و باهمکاری کانون شهدای فروتقه و برگزاری دوچرخه سواری به مناسبت 14 تیرماه روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از دیگر پیشنهاداتی بود که مورد بررسی قرار گرفت.