• شنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۱۴
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-135259

مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد:

تلاش دانشگاه فردوسی برای تربیت دانشجویان ایرانی و خارجی کارآفرین

تلاش دانشگاه فردوسی برای تربیت دانشجویان ایرانی و خارجی کارآفرین
مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما تلاش می‌کنیم مسیر کارآفرینی را برای دانشجویان خارجی و ایرانی هموار سازیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر احسان قبول،  امروز 16 تیرماه در شانزدهمین آیین نکوداشت مراسم دانش آموختگی دانشجویان غیرایرانی شمال و شمال شرقی کشور که به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: ما تلاش می کنیم که دانشجویان غیرایرانی در کشورهایشان صاحب شغل باشند و در رشته هایی قدم نمی گذاریم که دانش آموختگان ما پس از فارغ التحصیلی بیکار باشند.

وی با بیان اینکه دانشگاه فردوسی در مسیر بین المللی‌سازی در حال حرکت است، ادامه داد: با توجه به دستورات نظام مقدس ایران بین المللی سازی در بخش آموزشی با جذب دانشجویان خارجی و برگزاری دوره های مشترک با کشورهای مختلف صورت می گیرد. در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز ما میزبان دانش آموختگان غیرایرانی از سراسر کشور هستیم. همچین جشنواره فرهنگ ملل نیز که طی چندماه آینده در این دانشگاه برگزار خواهد شد.

مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: طبق قوانین بالادستی، دانشگاه فردوسی باید تا سال ۱۴۰۴باید جزو 200 دانشگاه برتر دنیا باشد که این هدف عالی، همت عالی می طلبد و امیدواریم وزارت علوم حمایت های لازم را انجام دهد تا بتوانیم این هدف را محقق سازیم.

قبول بیان کرد: آنچه که امروز ما را گرد هم جمع کرده است، دانش و فرهنگ بوده که مرزها را برمی‌دارد و انسان را به سرشت و خمیرمایه واقعی خود و در نهایت فطرت الهی بازمی گرداند.