• یکشنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۵۱
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-135309

شهردار بیدخت گناباد عنوان کرد؛

جذب بیشترین سرمایه گذار در شهر بیدخت

جذب بیشترین سرمایه گذار در شهر بیدخت
شهردار شهر بیدخت گناباد گفت: از لحاظ جذب سرمایه گذار نسبت به شهرهای همجوار بیشترین سرمایه گذار را جذب کرده ایم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد میر بیدختی در نشست خبری که با موضوع برنامه راهبردی شهر بیدخت با حضور خبرنگاران که در محل دفتر شهردار بیدخت برگزار شد، اظهار کرد: از سال 94 از طرف وزارت کشور و استانداری‌ها به شهرداری مکاتبه شد که آنها به سمت برنامه‌های راهبردی 20 سال بروند و اینکه مردم نسبت به این قضیه جهت جلب و جذب مشارکت های مردمی حساس شوند.

وی با بیان اینکه از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد به عنوان مشاور طرح استفاده شده، تصریح کرد: در طول سال 95 شیوه نامه آن به شهرداری‌ها ابلاغ شده و بر اساس آن کارگروه‌هایی تشکیل شده و مشاور می‌بایست طرح را تهیه کند.

شهردار بیدخت حساس کردن مردم را نسبت به این طرح ضروری دانست و عنوان کرد: ارتباط با نخبگان و بیدختی‌های مقیم سایر شهر در برنامه قرار دارد، قطعا نظر مردم در این برنامه اعمال خواهد شد.

میر بیدختی ادامه داد: یکی از استراتژی اصلی طرح راهبردی شهر بیدخت، چشم انداز 20 ساله این شهر بوده و لذا در یکی از پارک ها ماکت 5 سال آینده شهر به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی افزود: بودجه سالانه این شهرداری با نزدیک 6000 نفر جمعیت آن،پنج میلیارد و 800 میلیون تومان بوده که در مقایسه با شهرهای همجوار از رتبه بالائی برخوردار است.

شهردار بیدخت با اشاره به اینکه سرانه فضای سبز این شهر بالای 18 متر مربع برای هر نفر است، عنوان کرد: تمامی وسائل بازی کودکان در پارک های این شهر از استاندارد کافی برخوردار است.

میر بیدختی تصریح کرد: برای اولین بار بسته مشارکتی این شهرداری با 18 طرح به استانداری ارسال شده است.

وی تأکید کرد: تقریبا هیچ جائی در شهر بیدخت نداریم که با طرح تفضیلی مغایر باشد و حتی در جلسات مختلفی که در این خصوص در استانداری برگزار می شود بررسی طرح تفضیلی این شهر کمترین زمان را می‌برد.
 
تالار و هتل کوثر تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد

شهردار بیدخت گناباد گفت: مجموعه کامل تالار و هتل کوثر بیدخت با زیربنای 3600 مترمربع و با هزینه بالغ بر 6  میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی با مدرن ترین تجهیزات، آشپزخانه مرکزی، هایپرمارکت، 16 سوئیت، رستوران، لابی و غیره و همچنین با طراحی بر اساس اقلیم تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: هزینه روشنایی پارک‌ها را شهرداری پرداخت می‌کند که شهرداری توان پرداخت آن را ندارد و پارک ها با معابر چه فرقی می کند که اداره برق هزینه آن را پرداخت نمی کند؟

شهردار بیدخت در خصوص مسکن مهر این شهر نیز بیان کرد: مسکن مهر بیدخت اولین مسکن مهر در شهرستان است که کارهای زیربنایی آن از قبیل جدول کشی و آسفالت آن انجام شده است؛ ضمن اینکه روشنایی آن دچار مشکل است که در حال پیگیری هستیم و پیاده روها با مشارکت شهروندان در حال انجام است.

پرداخت 50 درصد هزینه های جاری از محل عوارض سوخت

وی خاطرنشان کرد: 800 میلیون تومان از عوارض سوخت به شهرداری قبلاً اختصاص  یافته که حذف شده است و به طرح هدف مندی یارانه ها پرداخت می شود و این مبلغ در گذشته 50 درصد هزینه جاری ما را برآورده می کرد.

میر بیدختی اضافه کرد: در جلساتی که قبلاً در استان برگزار شده در خصوص روشنایی محور پلیس راه تا بیدخت، قرار بر این بوده که از تقاطعات همزمان مراحل کار شروع شود که متاسفانه از سمت بیدخت شروع نشده است.

شهردار بیدخت همچنین گفت: سامانه ۱۳۷ و سایت شهرداری بیدخت جهت دریافت نظرات و پیشنهادات شهروندان بیدختی راه اندازی شده و شهروندان می توانند موضوعات و مشکلات شهر را جهت پیگیری به ما منتقل نمایند.

گفتنی است شهر بیدخت به عنوان اولین شهر ورودی خراسان رضوی از سمت جنوب در فاصله ۲۹۲ کیلومتری جنوب شهر مشهد و ۵ کیلومتری شهر گناباد قرار گرفته‌ است.