• سه‌شنبه / ۱۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۹:۰۵
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-135360

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور منصوب شد

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور منصوب شد
امروز در فرهنگسراي سيمرغ نيشابور مراسم توديع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور برگزار شد، حسين دهقان‌پور به عنوان فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور منصوب گرديد.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، حسین بیات مختاری فرمانده سابق شهرستان نيشابور در اين مراسم عنوان كرد: من در شروع کار خود گفتم که هدف من جلب رضایت مردم است و مردم باید قضاوت کنند؛ براي همین از لحظه اول با مردم و برای مردم بودیم و خدمت کردیم. هیج طرح انتظامی وجود نداشت که فرهنگی نباشد.

وي ادامه داد: اتاق ملاقات کودک را در کلانتری ۱۲ راه انداختیم، همین‌طور ایستگاه‌های مطالعه را راه اندازی کردیم و از ظرفیت دانشگاه و اساتید نیز بهره بردیم .۷۵ درصد پلیس‌هاي افتخاری ما از بانوان هستند. بیش از ۴۰۰ برنامه فرهنگی در سال انجام شد که تمامی آنان تحت پوشش و امنیت نیروی انتظامی بود.

بيات مختاري بيان كرد: ۲۹۳۰۰ نفر از ۵۲۳ کارگاه نیروی انتظامی استفاده کردندکه ۸۵۰۰ کارمند دولت نیز جزء این آمار هستند. اخبار انتظامي ما از سال ۹۵ تا ۹۶  ۲۷درصد افزایش داشته و در این سه ماه اول سال نیز بسیار بیشتر شده است.

وي افزود: با توجه به فرمایشات رهبری در رابطه با مسئله مهم قاچاق، از اولویت‌های دیگر ما نیز این مسئله بود، از ابتدای سال، ۹ میلیارد و ششصد میلیون ریال ضبط مواد قاچاق داشتیم که  ۳۹ درصد نسبت به سه ماهه قبل افزایش داشته است. هر هفته طرح ارتقا امنیت اجتماعی داشتيم.

وي عنوان كرد: در تمامی شهرهای ما به جز شهر بار پلیس راهور وجود دارد. همچنین کلانتری ۱۴ در چهارده معصوم راه اندازی شد.

حسین دهقان‌پور فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان نیشابور نيز در اين مراسم گفت: نیشابور محل پرش به جاهای بالاتر است، من ادعای خوب بودن ندارم اما این را می‌دانم که به دست بهترین‌ها انتخاب شدم. بعد از آماری که سرهنگ بیات مختاری ارائه کردند متوجه سخت بودن ادامه این راه شدم. بنده در راستای ایجاد امنیت اجتماعی تا پای جان خود بر این امر می‌مانم.

در این مراسم همچنين قاسم يعقوبي امام جمعه نيشابور عنوان كرد: باید در انجام احکام الهی هیچ تردیدی در خود راه نداد و قانون را با قدرت پیاده کرد، هیچ مقام و محدودیت اجتماعی نباید دخیل بر انجام درست قانون باشد. تقاضای ما از نیروی انتظامی انجام قانون با قاطعیت و لطافت است.

وي ادامه داد: ما هیچ‌وقت نباید سفارشات اخلاقی مانند مردم‌داری را فدای قاطعیت در اجرای قانون کنیم. ما برای امنیت کشور نیاز به همبستگی و هماهنگی میان بخش‌های امنیتی نظامی و انتظامی داریم. نیروی انتظامی نیرویي است که باید با هر اقدام آن پیوست فرهنگی همراه باشد. به خصوص در این دوره که دشمنان ما روی مشکلات اجتماعی انگشت گذاشته و سیاه نمایی می‌کنند و ملت را به شورش و درگیری دعوت می‌کنند.

امام جمعه نيشابور گفت: پیوست فرهنگی نیز بدون هماهنگی با نهادهای فرهنگی امکان پذیر نیست باید از توانایی‌های فرهنگی جامعه استفاده شود. ما شرایط سختی را پیش رو داریم خصوصا از لحاظ اقتصادی، امنیتی و اجتماعی و باید آمادگی مقابله با آن را داشته باشیم به ويژه  نیروی انتظامی که پیش برنده و جلودار حساب می‌شود.

هاجر چنارانی نماینده مردم نيشابور و فيروزه نيز عنوان كرد: ما به دنبال این هستیم که ملی بیاندیشیم و ملی عمل کنیم. بیزاریم از کسانی که در عرصه ملی قرار می‌گیرند اما منطقه‌ای عمل می‌کنند. نیشابور در یک سال گذشته عملکرد بسیار خوبی داشت که از گزارش سرهنگ بیات مختاری مشخص بود. اعتقاد من بر این است که مهم ترین اصل یک جامعه امنیت آن جامعه است و سعی کردیم که زیرساخت‌های امنیتی شهرستان را افزایش دهیم.
 
حمید گرمابی دیگر نماينده شهرستان نيشابور و فيروزه با بيان اين كه امسال بودجه نیروی انتظامی بیشتر شده است؛ گفت: آقای بیات مختاری به مغز افزار بسیار اهمیت می‌دادند و در برنامه ریزی و مدیریت بسیار خوب عمل کردند. برخورد ایشان با برهم زدگان امنیت، بسیار قاطع اما متواضعانه بوده است. به طوری که من مطمئنم مردم نیز از رفتن ایشان ناراحت هستند. در سال قبل از اولین شهرهایی که اخلال در آن شروع شد، نیشابور بود اما با برخورد خوب ایشان مواجه شد و این جای تشکر دارد.