• چهارشنبه / ۲۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۴۸
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-135384

یک راهنمای گردشگری مطرح کرد:

گردشگران خاص و دنیادیده به سراغ ایران می‌آیند

گردشگران خاص و دنیادیده به سراغ ایران می‌آیند
یک راهنمای گردشگری گفت: باید اذعان کرد گردشگرانی که به ایران می‌آیند، خاص و دنیادیده هستند و با نگاهی به پاسپورت آنها متوجه می‌شوید غالب کسانی که ایران را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کنند به حدود 30 کشور دیگر نیز رفتند.

رضا بخارایی در گفت‌‌‎وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه مردم دنیا می‌توانند به راحتی ویزای ایران را اخذ کنند، اظهار کرد: خوشبختانه دولت در طی چند سال گذشته شرایط صدور ویزای فرودگاهی حدود 150 کشور‌ جهان را فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه از نظر سازمان جهانی گردشگری UNWTO، ایران دهمین کشور دارای جاذبه های تاریخی است، افزود: شهرهای کاشان، اصفهان، شیراز و کویر ایران دارای جذابیت بالایی برای گردشگران خارجی است.

این راهنمای گردشگری با اشاره به مناطق خاص ایران، ادامه داد: شهداد در نزدیکی گنبد بریان، گرم‌ترین نقطه جهان است که در کویر لوت و در دل ایران واقع شده است، همچنین باید به چشمه‌های باداب سورت در مازندران که دومین چشمه شور جهان به‌شمار می‌رود اشاره کرد.

وی یادآور شد: کشور ایران شرایط اقلیمی خاصی را داراست، به‌طوری که در یک روز زمستانی می‌توانید هوای برفی را در مشهد تجربه کنید و در همان روز با سفر به جزیره قشم به ساحل آفتابی و گرم جنوب بروید، این در حالی است که در سایر کشورها چنین چیزی امکان ندارد و یک گردشگر باید به دو کشور سفر و چندین هزار یورو هزینه کند تا بتواند دو آب‌وهوای متفاوت را تجربه کند.

بخارایی با تاکید بر موضوع امنیت به عنوان یکی از اصلی‌ترین نیازهای گردشگران، بیان کرد: خوشبختانه گردشگران و مردم در ایران، هیچ مشکلی در خصوص امنیت ندارند، یک گردشگر می‌تواند تا پاسی از شب در شهرها و روستاهای ما تردد کند، در حالی که یکی از گردشگران که به ایران آمده بود، نقل می‌کرد که وقتی به یک کشور آفریقایی سفر کرده بود، با بادیگارد و جلیقه ضدگلوله در آنجا تردد می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: گردشگرانی که به ایران سفر می‌کنند آنچه در اینجا خواهند دید را در کشوری دیگر نمی‌بینند و باید اذعان کرد که گردشگرانی که به ایران می‌آیند، خاص و دنیادیده هستند و با نگاهی به پاسپورت آنها متوجه می‌شوید غالب کسانی که ایران را به عنوان مقصد سفر انتخاب کردند به حدود 30 کشور دیگر نیز رفتند.