• شنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۴۶
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-135471

در دهه کرامت؛

دفاتر پاسخگویی به سؤالات شرعی حرم رضوی شبانه‌‏روزی می‎شود

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: دفاتر پاسخگویی به سوالات شرعی حرم مطهر رضوی در دهه کرامت شبانه‌‏روزی می‎شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام سیدجلال حسینی گفت: دهه کرامت با توجه به میلاد حضرت رضا(ع) و میلاد حضرت معصومه(س) و حضور گسترده زائران یکی از مناسبت‏های ویژه حرم مطهر رضوی به‌‏شمار می‌‏رود، بنابراین فعالیت‏‌های فرهنگی و خدماتی حرم امام رضا(ع) در این ایام بیشتر می‏‌شود.

وی افزود: یکی از همین فعالیت‏‌ها، پاسخگویی به سؤالات شرعی است، طبق برنامه‏‌ریزی‌‏های صورت گرفته دفاتر پاسخگویی به سؤالات شرعی حرم مطهر در ایام دهه کرامت به صورت شبانه‏‌روزی میزبان زائران عزیز خواهند بود.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: پاسخگویی به سؤالات شرعی فقط از طریق دفاتر مستقر صورت نمی‌‏گیرد، بلکه سامانه تلفنی 32020 و پیامکی 300002020 در تمام ایام سال به صورت شبانه‌‏روزی پاسخگوی سؤالات شرعی است.

وی افزود: هنگام اذان صبح در دهه کرامت و ایام ماه مبارک رمضان تماس‏‌هایی که با سامانه تلفنی برقرار می‏‌شود، نسب به دیگر ساعات شب بیشتر است، لذا سعی کردیم در این ایام فرخنده تعداد پاسخگویان را افزایش بدهیم.

حسینی اعلام کرد: سامانه تلفنی 32020 تعبیر خواب و استخاره انجام نمی‏‌دهد، این سامانه فقط برای پاسخگویی به سؤالات شرعی و اعتقادی تدارک دیده شده است.

وی ادامه داد: زائران عزیز حتما هنگام تماس با سامانه و پیامک دادن نام مرجع تقلید خودشان را بیان کنند تا کارشناسان ما با سرعت بیشتری بتوانند پاسخ دهند.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی عنوان کرد: سامانه تلفنی 32020 به طور میانگین به 6 تا 8 هزار تماس در روز پاسخ می‏دهد و این تماس‌‏ها از اقصی نقاط کشور برقرار می‏‌شود.