• دوشنبه / ۱۰ دی ۱۳۹۷ / ۱۴:۰۲
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-141865

رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی:

دانشگاه آزاد با 34 درصد بالاترین کارکرد را در آموزش جامعه دارد

دانشگاه آزاد با 34 درصد بالاترین کارکرد را در آموزش جامعه دارد
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی گفت: دانشگاه آزاد توانسته است با 34 درصد بالاترین کارکرد را در حوزه آموزش جوانان برای جامعه فردا از آن خود کند.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد ترابی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی که با حضور جمعی از مسئولین استانی در محل این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد دانشگاه بزرگی است می‌توان اشاره داشت که با میزان 34 درصد بالاترین کارکرد را در آموزش جوانان برای ساختن جامعه فردا را برای خود به دست آورده است.
 
وی ادامه داد: این در حالی است که در دانشگاه‌های وزارت علوم 27 درصد را شامل می‌شود که در واقع این بار سنگینی است که بر عهده این دانشگاه گذاشته شده است.
 
رئیس شورای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی گفت: با توجه به شناختی که از دکتر سروری مجد داشتم و دارم طبع مسالمت آمیز و همدلانه ایشان قطعا می‌تواند فرصت خوبی را برای این دانشگاه فراهم آورد.
 
ترابی با بیان اینکه آنچه که ما برای مدیریت یک دانشگاه به آن نیاز داریم باید فردی داری علم، سعه صدر، روحیه مشاوره و هم اندیشی، دانشمند و اهل پژوهش باشد، تاکید کرد: با توجه به اینکه دکتر سروری مجد در کارهای پژوهشی فعالیت داشته‌اند امیدواریم در آینده شاهد اتفاقات بهتری باشیم و این دانشگاه به رشد و بالندگی دست یابد.
 
وی افزود: در واقع باید گفت که روحیه پژوهشی ایشان نیز باعث شود که دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و خراسان رضوی جهش و شکوفایی ویژه‌ای را در این زمینه داشته باشد.
 
رئیس شورای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی گفت: قطعا در سراسر جهان هر مدیریت چه کوتاه مدت و بلند مدت پس از مدتی دست به دست خواهد شد و دچار تغییراتی می‌شود، به گونه‌ای که خداوند می‌فرماید باید در امور مدیریتی تغییراتی به وجود آید تا در لابه لای این تغییرات شاهد رشد، جهش‌ها و شکوفایی‌هایی باشیم.
 
علیرضا منظری توکلی سرپرست سازمان سما در ادامه این مراسم ضمن تسلیت به مناسبت در گذشت دانشجویان واحد علوم تحقیقات با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص روز نهم دی ماه نهم دی ما خاطرنشان کرد: این روز، روز تجلی قدرت و حرکت ماندگار در تاریخ انقلاب است چرا که دشمن با آن همه استکبار و تبلیغاتی که انجام داده بود اگر قدرت و اراده الهی نبود مردم این چنین به صحنه نمی‌آمدند و حضور مردم اینگونه دشمن را به عقب نمی‌نشاند، بنابراین تجلی این روز را باید قدرت الهی دانست.
 
وی گفت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند «حضور عظیم و خروشان مردمی در نهم دی ماه سال 88 تجلی بارزی از هویت و ماهیت انقلاب یعنی روح دیانت حاکم بر دل‌های مردم بود».
 
سرپرست سازمان سما خاطرنشان کرد: اگر دیانت حاکم بر دل‌های مردم نبود، این همه فرسایش و اقداماتی که صورت گرفته بود از خرداد تا دی ماه مردم را خسته کند اما نه نتها خسته نشدند بلکه پر قدرت و با بصیرت حضور پیدا کردند و جا دارد که امروز که را روز بصیرت بنامیم و گواهی می‌دهیم این روز را و امیدواریم که ان شالله همچنان ملت در مسیر رهبری، ولایت و آقا امام عصر (عج) پر توان به حرکت خود ادامه دهد.
 
منظری توکلی عنوان کرد: بنابراین در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که حاصل بیش از 200 هزار شهید و رنج و سختی‌های آزادگان، جانبازان و خانواده‌های آن‌ها در این ممکلت موقعیت و مسئولیت نه حق است و نه امتیاز بلکه وظیفه و تکلیف است.
 
سرپرست سازمان سما خاطرنشان کرد: اگر امروز دکتر سروری مجد این مسئولیت را قبول می‌کند به نظر می‌آید که بر مبنای وظیفه و تکلیف است و اگر بحث تکلیف نباشد هرگز این تکلیف را قبول نمی‌کند بلکه تکلیف و دغدغه‌ای که در مقابل خون شهیدان و در پاسداری از خون شهیدان دارد.