• چهارشنبه / ۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۴
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-148564

برای سال تحصیلی پیش‌رو؛

صدور مجوز هشت رشته جدید برای دانشگاه حکیم سبزواری

صدور مجوز هشت رشته جدید برای دانشگاه حکیم سبزواری
دانشگاه حکیم سبزواری  برای سال تحصیلی جدید، چهار رشته در مقطع کارشناسی و چهار رشته در مقطع کارشناسی ارشد به لیست رشته‌های خود اضافه کرد.

معاون آموزشی و تحصيلات تكميلی دانشگاه حكيم سبزواری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، گفت: رشته‌های «معماری و انرژی» ، «مهندسی عمران گرایش مهندسی و مدیریت منابع آب»، «مهندسی شیمی گرایش زیست پزشکی»، «مهندسی عمران گرایش آب و سازه‌های هیدرولیکی» در مقطع کارشناسی ارشد در در لیست رشته‌های این دانشگاه قرار گرفتند.

محمدرضا معين‌فرد افزود: همچنین رشته‌های «آمار و سنجش آموزشی»، «برنامه‌ريزی اجتماعی و تعاون» و «علوم کامپیوتر» و «ادیان و عرفان» در مقطع کارشناسی در دانشگاه حکیم سبزواری ایجاد شد.

وی اظهار کرد: این رشته‌ها پس از ارزیابی دفتر گسترش از پتانسیل‌های آموزشی و آزمایشگاهی و اعضای هیئت علمی به دانشگاه واگذار شده است.

معاون آموزشی و تحصيلات تكميلی دانشگاه حكيم سبزواری افزود: افزایش این رشته‌ها در دانشگاه حکیم بیانگر این مطلب است که  دانشگاه هم عضو هیئت علمی متخصص داشته و هم  از امکانات آموزشی و پژوهشی مطلوب برخوردار بوده که توانسته است موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقيقات و فناوری را برای صدور مجوزهای  تاسيس رشته‌های جدید، دریافت کند.

معاون آموزشي و تحصيلات تكميلی دانشگاه حكيم سبزواری گفت: گسترش رشته‌های جدید در دانشگاه حکیم سبزواری بر مبنای آينده‌نگری و نیاز سنجی جامعه و بازاركار صورت می‌گیرد.