• دوشنبه / ۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۱
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-148736

سه لازمه منشور حقوق شهرنشینی از دید شهردار مشهد

سه لازمه منشور حقوق شهرنشینی از دید شهردار مشهد
شهردار مشهد آشنایی مردم با منشور، خردکردن مطالب ارائه شده و تدوین سندی وظایف شهرداری را سه لازمه تحقق منشور حقوق شهرنشینی برشمرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرضا کلایی با حضور در شصت‌وهفتمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که امروز در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: تدوین منشور حقوق و وظایف شهرنشینی یک کار کاملاً روشمند و قابل اجرا بوده است و افرادی که بر روی این سند کار کردند افراد دانشمند و توانمند در حوزه‌های کاری خود بودند.

وی با اشاره به لازمه‌های اجرایی این منشور، ادامه داد: این سند در بهترین وجه اگر متمم اجرایی نداشته باشد سند ابتری است. متمم اجرایی آن سند وظایف شهرداری است و اولین کسی که باید به این سند پاسخ دهد مدیریت شهری است و امیدوارم با تدوین این سند بتواند پاسخگویی داشته باشد.

کلایی تصریح کرد: البته ریشه‌هایی از منشور حقوق و وظایف شهرنشینی در برنامه میان‌مدت شهرداری مشهد دیده شده، اما باید  با تدوین سند وظایف شهرداری با جامعیت با آن پرداخته شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین این منشور باید به موضوعات جزئی‌تر و خردتری تقسیم شود، چراکه کلی‌گویی این منشور را  تهدید می‌کند. در این راستا در تلاش هستیم منشور را به موضوعات خرد تقسیم کنیم.

شهردار مشهد بیان کرد: اگر این منشور به زبان ساده برای مردم بیان نشود و اگر مردم در گفت‌وگو و مهاورات و مطالبه‌گری‌های خود این منشور را به عنوان مرجع قرار ندهد، انگار منشور وجود ندارد. باید حوزه فرهنگی و اجتماعی این منشور را به میان مردم ببرند و کمک کنند در ادبیات زندگی مردم جا بیفنتد و مبنایی برای رفتارهای شهرنشینی مدنی و ارتقای مناسبات بین شهروندان و سایر ذی‌نفعان شود.