• یکشنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۵۶
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: alborz-31855
  • خبرنگار : 50024

اعطای تسهیلات به شش طرح بوم‌گردی در البرز

اعطای تسهیلات به شش طرح بوم‌گردی در البرز

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز از معرفی ۱۱ طرح روستایی، عشایری و فراگیر اشتغال به بانک‌های عامل برای اعطای تسهیلات خبر داد.

حجت الاسلام فخرالدین صابری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: ۱۰ طرح روستایی پس از معرفی در سامانه کارا و تشکیل پرونده و تایید در کمیته فنی استان به بانک‌های عامل برای پرداخت وام معرفی شده‌اند .

وی افزود : تسهیلات اعطا شده در حوزه روستایی و عشایری با نرخ سود شش درصد بوده که از این طرح‌ها چهار طرح مربوط به صنایع دستی و شش طرح دیگر در حوزه بوم گردی و گردشگری بودند.

وی اضافه کرد:جمع مبلغ تسهیلات طرح‌های روستایی و عشایری به مبلغ چهار میلیارد و 600  میلیون تومان بوده که پیش‌بینی می‌شود در این حوزه شاهد اشتغال ۱۵۴ نفر نیز باشیم.

وی در ادامه گفت :یک مورد نیز در اشتغال فراگیر در شهر کرج پس از تشکیل پرونده و تایید در کمیته فنی به بانک عامل معرفی شده که میزان اعتبار این طرح  150 میلیون تومان با نرخ ۱۶ درصد است و پیش‌بینی می‌شود چهار نفر نیز در این حوزه اشتغال پیدا کنند .

صابری در پایان گفت: طرح‌های دیگری نیز در حوزه‌های مختلف وجود دارند که پس از انجام بررسی‌های لازم و تایید در کمیته فنی استان این طرح‌ها نیز به بانک‌های عامل برای اعطای تسهیلات معرفی خواهند شد.