• یکشنبه / ۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۰
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: alborz-35066
  • خبرنگار : 50024

تفکیک زباله از مبدا چرخه اقتصادی 50 میلیارد تومانی دارد

رییس کمیسیون محیط زیست، سلامت و ایمنی شورای اسلامی شهر کرج گفت: با اجرای درست طرح تفکیک زباله از مبدا سالانه بین 40 تا 50 میلیارد تومان گردش اقتصادی در شهر ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، حسین محمدی در نطق پیش از دستور صد و پنجاه و ششمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج گفت: خوشبختانه بعد از سال‌ها اجرای طرح بهای خدمات پسماند به تصویب رسیده که این امر گامی در راستای احقاق حقوق شهروندی محسوب می‌شود .

  وی ادامه داد: پس از برگزاری مناقصه، اجرای طرح تفکیک زباله به پیمانکار جدیدی واگذار شده که امید است با حمایت شهرداری در اجرای این طرح به مشکل مواجه نشود.

این مسئول تصریح کرد: تفکیک زباله از مبدا در همه جای دنیا بسیار درآمدزا است و پیش بینی می‌شود با اجرای درست این طرح در کرج سالانه بین 40 تا 50 میلیارد تومان گردش اقتصادی در شهر ایجاد شود.

محمدی توضیح داد: پیش از این شهرداری کرج از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا سالانه چیزی حدود دو تا سه میلیارد تومان درآمد داشت که با تغییرات ایجاد شده این درآمدافزایش خواهد داشت.

در ادامه این جلسه نائب رییس شورای شهر کرج با اشاره به کاهش هزینه حمل زباله به مرکز دفن زباله حلقه دره اشاره کرد و گفت: هزینه حمل زباله به این مرکز از   ۳۲   هزار تومان برای هر تن به   ۱۶   هزار تومان کاهش داشته که این امر صرفه جویی زیادی در منابع مالی سازمان مدیریت پسماند به همراه داشته است

منصور وحیدی همچنین به میزان آسفالت تولید شده در سال جاری اشاره کرد و ادامه داد: در چهار ماهه اول امسال   ۷۷۵   هزار تن آسفالت   در کرج تولید شده و پیش بینی می شود این مقدار تا پایان سال به   ۲۰۰   هزار تن نیز برسد .

نائب رییس شورای شهر کرج با اشاره به میزان کاهش هزینه‌های تولید آسفالت گفت: برآورد کارشناسان کاهش    ۲۰   الی   ۲۵   درصدی هزینه‌های این بخش است .

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ضرورت ورود شورا به وضعیت پیمانکاران خدمات شهری و فضای سبز اظهار کرد: از شهردار کرج درخواست دارم شرح خدمات پیمانکاران خدمات شهری و فضای سبز مناطق بازبینی شود .

وحیدی اضافه کرد: همانطور که در فرایند مدیریت پسماند و تولید آسفالت موفق به کاهش هزینه ها و افزایش درآمد شده‌ایم، با پیگیری‌های لازم می‌توانیم هزینه های ارائه خدمات به شهروندان را نیز کاهش دهیم .