• یکشنبه / ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۳
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: alborz-36386
  • خبرنگار : 50024

نماینده کرج:

نقشه ترامپ برای دلار 50 هزار تومانی در ایران عملی نشد

is
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: ارزش پول ایران از بسیاری از کشورهای فقیر هم کمتر شده است.
عزیز اکبریان در گفت‌وگو با ایسنا منطقه البرز، اظهارکرد: دولت مخالف تعطیلی پنج‌شنبه‌ها است چون معتقد است اجرای این طرح به نفع اقتصاد کشور نیست.
وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح منوط به تصویب شورای عالی اداری است، افزود: طبق نظر کارشناسان این طرح صرفا باید در پایتخت و با هدف کاهش ترافیک و آلودگی هوا اجرایی شود.
وی در ادامه با اشاره به بازگشت ثبات به بازار ارز توضیح داد: هرچند در شرایط فعلی ارزش پول ایران از بسیاری از کشورهای فقیرکمترشده ولی باز شرایط  بهتراز زمانی است که نرخ ارز لحظه به لحظه تغییر می‌کرد و به مرز 20 هزار تومان رسید.
این مسئول ابراز کرد: رئیس جمهور آمریکا مدعی بود که به واسطه فشار و تحریم‌ها قیمت دلار در ایران را به 50 هزار تومان می‌رساند ولی با تمهیدات صورت گرفته موفق به عملی کردن نقشه خود نشد.
اکبریان اضافه کرد: طی چندماه اخیر شاهد ثبات نسبی در بازار ارز بوده‌ایم و نرخ دلار از 12 هزار تومان افزایش نداشته است و امیدواریم شرایط به همین شکل باقی بماند.
وی با اشاره به تاثیر تحریم‌ها صنعت خودروسازی کشور گفت: با اعمال تحریم‌ها شاهد قطع واردات بسیاری از قطعات خودرو به کشور بودیم که همین امر باعث افزایش بیش از اندازه قیمت خودرو شد.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: با تکیه بر توان داخلی برای تولید هزار و 270 قطعه‌ای که پیش از این وارداتی محسوب می‌شد اقدام شده و امید است با تولید انبوه آنها تعادل به قیمت خودروها برگردد.
وی با اظهار نظر در خصوص طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس گفت: هر چند این طرح معایبی هم دارد ولی مزایای آن بیشتر است و من موافق اجرای این طرح هستم.

اکبریان ابراز کرد: اجرای این طرح نیازمند اصلاح آیین نامه مجلس است و برای اصلاح آیین نامه به رای دو سوم نمایندگان نیاز است که تاکنون این رای داده نشده است.