• پنجشنبه / ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۶:۵۷
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: ardabil-30654

استاندار اردبیل:

سبلان پارچه به زودی واگذار می‌شود

سبلان پارچه به زودی واگذار می‌شود

استاندار اردبیل گفت: کارخانه سبلان پارچه اردبیل به صورت قطعی و دائمی هفته آینده قیمت‌گذاری شده و مراحل واگذاری آن به سرعت انجام می‌شود.
.
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، اکبر بهنامجو در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل اظهار کرد: ما در هفته‌های گذشته بارها با بانک تجارت در باب واگذاری سبلان پارچه نشست‌هایی را انجام دادیم و از آنها خواستیم به طور قطعی نه به شکل اجرایی نسبت به واگذاری این کارخانه به سرمایه‌گذار جدید اقدام کنیم.
وی با اعلام مخالفت با اجاره دادن این کارخانه به صورت یکی دو ساله خاطرنشان کرد: اجاره دادن سبلان پارچه به مستهلک شدن این کارخانه در فرجه زمانی کوتاه کمک خواهد کرد و ما به شدت مخالف این امر هستیم در حالی که ما تمایل به واگذاری قطعی سبلان پارچه داریم و کار را به نحوی به پیش می‌بریم تا ظرف دو سه هفته آینده قیمت‌گذاری کارخانه و امر واگذاری سبلان پارچه به شکل قطعی و کامل با تثبیت اهلیت این کارخانه انجام شود.
استاندار اردبیل ظرفیت اشتغالزایی این کارخانه را 6 هزار نفر اعلام کرد و گفت: هدفگذاری امسال ما در بحث اشتغال 20 هزار نفر است که بخشی از این اشتغال از طریق سبلان پارچه، ذوب آهن و واحدهای راکد و نیمه تعطیل محقق خواهد شد.
بهنامجو از سر و سامان یافتن کارخانه نساجی دوم اردبیل و همچنین ذوب آهن خبر داد و بیان کرد: این کارخانه با 10 درصد ظرفیت هم اکنون فعال است در حالی که ما به راحتی می‌توانیم در این مجموعه‌ها فرصت و بستر اشتغال را فراهم آوریم.
وی در ادامه تصریح کرد: ما اگر نتوانیم فضای حمایتی از سرمایه‌گذاران را فراهم کنیم قطعا در چنین اوضاع و احوالی دچار گناه و معصیت خواهیم شد در حالی که ضرورت دارد به وظیفه خطیر خود در این بخش عمل کنیم.
استاندار اردبیل با قدردانی از کمک و همراهی دستگاه قضائی در مسیر توسعه استان و سرمایه‌گذاران بیان کرد: یک وحدت رویه خوبی در استان شکل گرفته که به نظر می‌رسد در این فرآیند باید همه پای کار بیایند تا با تسهیل قوانین سرمایه‌گذاران به این استان ورود پیدا کرده و واحدهای تولیدی را فعال کنند.
بهنامجو همچنین از برنامه‌ریزی برای احداث 6 مجموعه بسته‌بندی آب در شهرک تخصصی و چندین واحد تولیدی دیگر در شهرک‌های صنعتی خبر داد و اظهار کرد: استقبال سرمایه‌گذاران به حدی است که ما در شهرک‌های صنعتی زمین کم آوردیم.

وی خواستار حمایت از فعالان حوزه صنعت در تخصیص ارز مورد نیاز برای واحدهای صنعتی در خرید ماشین‌آلات و همچنین پرداخت تسهیلات کم بهره شد و افزود: امیدواریم وزارت صمت در این زمینه مشکلات و موانع را برطرف کند.