• دوشنبه / ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۹
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: ardabil-34778

رئیس جهاددانشگاهی اردبیل:

استان در حال باور توانمندی‌های جهاددانشگاهی است

استان در حال باور توانمندی‌های جهاددانشگاهی است

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: این نهاد در استان اردبیل با تأسی از بدنه جهاددانشگاهی و با نیازسنجی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی، وارد حوزه پزشکی با رویکرد سلامت باروری، گردشگری با رویکرد گردشگری سلامت و کشاورزی با رویکرد گیاهان دارویی و فندق شده است. 
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، این نهاد در استان اردبیل با تأسی از بدنه جهاددانشگاهی کشور و با نیازسنجی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی، وارد حوزه پزشکی با رویکرد سلامت باروری، گردشگری با رویکرد گردشگری سلامت و کشاورزی با رویکرد گیاهان دارویی و فندق شده است.

دکتر مهران اوچی اردبیلی با اشاره به اینکه با بومی‌سازی فناوری می توان چهره علمی استان را ارتقا داد، گفت: در سال‌های گذشته این نهاد با بومی‌سازی قسمتی از دانش فنی پژوهشگاه رویان در حوزه سلامت باروری، مرکز درمان ناباروری قفقاز را راه‌اندزی کرد که هم اکنون با ارائه خدمات درمان ناباروری یکی از نیازهای اساسی استان و منطقه را برطرف کرده است. 
 
وی با اعلام اینکه مرکز درمان ناباروری قفقاز از لحاظ نیروی انسانی و تجهیزات پزشکی در سطح خوبی قرار دارد اضافه کرد: با این حال لازم است با همکاری مسئولان و متولیان استان فضای فیزیکی مناسب و استاندارد که یکی از دغدغه‌های این نهاد است به این امر اختصاص یابد که این امر علاوه بر توسعه حوزه گردشگری سلامت موجب رفاه حال زوجین و خدمات رسانی بهتر خواهد شد. 
 
عضو هیأت علمی جهاددانشگاهی استان اردبیل به قابلیت‌های استان در زمینه گیاهان دارویی اشاره و تصریح کرد: جهاددانشگاهی با راه‌اندازی مرکز رشد گیاهان دارویی کمک به تولید، کشت و فرآوری گیاهان دارویی به ویژه گیاهان اندمیک و بومی استان همچون فندق، کبر، بابونه و قره‌قات را هدف تحقیقات خود قرار داده است تا بتواند با تجاری‌سازی این گیاهان در افزایش میزان رشد اقتصادی و علمی استان تاثیرگذار باشد. 
 
اوچی اردبیلی از واگذاری طرح‌های آموزشی مهم چون سرباز ماهر، طرح ملی داناب، طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار، دوره‌های آموزشی صنایع دستی و طرح‌های پژوهشی مهم به جهاددانشگاهی استان اردبیل در سال گذشته و سالجاری خبر داد و افزود: این مأموریت نشان می دهد که استان در حال باور توانمندی های جهاددانشگاهی است و سعی دارد از پتانسیل و ظرفیت‌های  این نهاد فرهنگی، علمی و آموزشی استفاده کند. 
 
وی خاطرنشان کرد: کارآفرینی و اشتغال‌زایی جزء اولویت‌های اصلی جهاددانشگاهی است به همین خاطر تمام فعالیت‌های آموزشی این نهاد به سمت مهارت‌افزایی و توانمندسازی سازماندهی شده است.
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه جهاددانشگاهی با گسترش  فعالیت‌های فرهنگی خود به دنبال ارتقاء سطح فرهنگی جامعه است اظهار کرد: خبرگزاری‌های  ایکنا و ایسنا، مراکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا)، امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی، انتشارات، فرهنگی- گردشگری دانشجویان ایران(ایسنا) و سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در راستای خدمت به توسعه فرهنگی استان فعالیت می‌کنند. 
 
 وی یادآور شد: در حال حاضر دو رسانه جهاددانشگاهی آماده انعکاس فعالیت دستگاه‌های استان در راستای ایجاد اعتماد عمومی و امیدواری در جامعه است. 
 
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل از عضویت جهاددانشگاهی در کمیته پژوهش و فناوری استان خبر داد و ادامه داد: تمام تلاش خود را برای انجام وظیفه و اجرای بهتر ماموریت‌های محوله به کار خواهیم بست. 
 
گفتنی است در این بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری اردبیل از مراکز درمان ناباروری قفقاز، رشد گیاهان دارویی، آموزش علمی کاربردی و آموزش تخصصی کوتاه مدت و سایر بخش‌های جهاددانشگاهی استان اردبیل بازدید و در جریان فعالیت‌های آن قرار گرفتند.