• سه‌شنبه / ۲۷ تیر ۱۳۹۶ / ۰۹:۱۰
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: birjand-32076

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی خبر داد:

آغاز ثبت‌نام تسهیلات نوسازی صنایع، معادن و صنوف تولیدی خراسان‌جنوبی

آغاز ثبت‌نام تسهیلات نوسازی صنایع، معادن و صنوف تولیدی خراسان‌جنوبی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و به‌منظور بازسازی و نوسازی صنایع، معادن و صنوف تولیدی، ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات بانکی در سامانه اینترنتی بهین‌یاب آغاز شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، داود شهرکی صبح امروز (27 تیرماه) در جمع خبرنگاران گفت: هدف از اجرای این طرح بازسازی و نوسازی بنگاه‏های تولیدی صنعتی، معدنی و صنوف تولیدی رفع مشکلات واحدهای صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ و افزایش تولید و اشتغال، به‌منظور ارتقای بهره‌وری انرژی، کاهش شدت مصرف، افزایش رقابت‌پذیری، توسعه صادرات و انتقال تکنولوژی است.

وی افزود: واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی دارای مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت که  دارای ارزش افزوده بیشتر و محصول تولیدی آن‌ها صادراتی  و دارای توان اشتغال زایی بیشتری باشند در اولویت انتخاب خواهند بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه سقف تسهیلات قابل تخصیص به هریک از واحدهای تولیدی واجد شرایط، براساس نیاز واقعی بنگاه و تأیید کارگروه استانی تعیین می‌شود، تصریح کرد: برای بنگاه‏های کوچک با اشتغالزایی زیر50 نفرحدود 10 میلیارد ریال، بنگاه‏های متوسط 50 تا 100 نفر کارگر  60 میلیارد ریال و بنگاه‏های بزرگ بالای 100 نفر 150 میلیارد ریال تعیین می‌شود.

شهرکی، در خصوص مدت زمان بازپرداخت تسهیلات موضوع این دستورالعمل گفت: این تسهیلات پنج ساله است که حداکثر چهار سال، شامل دوره تنفس و حداکثر یک سال برای دوره اجرا تعیین می‌شود.

وی اظهارکرد: نرخ سود این تسهیلات، براساس نرخ عقود مشارکتی مصوبه شورای پول و اعتبار است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی با اشاره به هدفگذاری سالجاری برای پرداخت این تسهیلات، ادامه داد: به لحاظ تعداد واحد دریافت‌کننده تسهیلات، هدفگذاری صورت گرفته برای سالجاری 100 واحد است که هیچگونه محدودیتی اعتباری در این خصوص وجود ندارد.

شهرکی از متقاضیان مشمول این دستورالعمل خواست هرچه سریع‌تر نسبت به ثبت درخواست خود برای تعریف پروژه بازسازی و نوسازی و اعلام تسهیلات مورد نیاز، در سامانه بهین‌یاب به نشانی www.behinyab.ir در قسمت «بازسازی و نوسازی صنایع و معادن، در راستای سیاست‏های اقتصاد مقاومتی» اقدام کنند.