• پنجشنبه / ۱۴ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۹
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: birjand-36541
  • خبرنگار : 50028

شهید اسدی، محصل کلاس آزادگی

شهید اسدی، محصل کلاس آزادگی

شهید جواد اسدی، شهیدی 16 ساله است که در کلاس عشق و ایثار با نمره عالی پذیرفته شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، شهید جواد اسدی در 10 مردادماه 46 درروستای ارسک از توابع شهرستان بشرویه دیده به جهان گشود و در 12 مردادماه 62 در منطقه عملیاتی مهران به فیض شهادت نائل شد.

این شهید پس از سپری کردن دوران طفولیت در آغوش خانواده و تحت تربیت والدینش، وارد دبستان فروزان ارسک شد وبه تحصیل پرداخت.

سال پنجم رامی گذراند که انقلاب شکوهمند اسلامی اوج گرفت و به پیروزی رسید. شهید درعین حالی که کم سن وسال بود اما به اندازه توان خود در حرکت‌های مردمی و انقلابی شرکت می‌کرد و همراه مردم برای پیروزی آرمان‌های انقلاب اسلامی تلاش می‌کرد.

دوره  راهنمایی را درسال 1361 در همان روستای زادگاهش با موفقیت به پایان رساند و قبل از ادامه تحصیل،  مبارزه و پیکار با دشمنان را انتخاب کرد و به مدت سه ماه درمیادین جنگی جنوب حضور یافت.

سپسبه شهرستان فردوس آمد و درهنرستان فنی شهید باهنر آن شهرستان، در رشته برق به تحصیل پرداخت وبعد از اتمام سال اول، با این بیان که اکنون وقت استراحت نیست و اسلام درمعرض خطر است، برای دومین بار به منطقه جنگی مهران رفت.

 شهید جواد اسدی، انسانی خداجو بود و ضمن توجه به الطاف خدا، همواره رضای حق را می‌طلبید. او به مسجد، نماز و دعا بسیارعلاقه مند بود. زمانی که در سخت ترین شرایط قرار می‌گرفت از انجام فرایض غفلت نمی‌کرد.

هرچه ازحضور او در جبهه می‌گذشت بیشتر منقلب می‌شد، به طوری که قبل شهادت غسل کرد که نشان دهنده آن است که این شهید آماده رفتن به حضور معشوق و دیدار یار بود.

سرانجام شهید جواد اسدی در12 مردادماه 62 در منطقه عملیاتی مهران با اصابت ترکش به سروسینه به دیدار دوست شتافت و به آرزوی دیرینش نائل شد.

پیکر پاک این شهید بزرگوار طی مراسمی باشکوه در بهشت جواد ارسک به خاک سپرده شد.