• پنجشنبه / ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۸:۱۴
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: birjand-40109

دست کمک کمیته امداد برای آغاز زندگی ۲۴۴ زوج

دست کمک کمیته امداد برای آغاز زندگی ۲۴۴ زوج
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری ۲۴۴ زوج تحت حمایت خراسان جنوبی با مشارکت کمیته امداد راهی خانه بخت شدند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، رضا سلم آبادی، اظهار کرد: کمک به ازدواج جوانان و همچنین ترویج فرهنگ ازدواج آسان می‌تواند در پایداری زندگی زوج‌های جوان و کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر باشد.

وی گفت: از ابتدای سال جاری ۲۴۴ زوج تحت حمایت خراسان جنوبی با مشارکت کمیته امداد راهی خانه بخت شدند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه ازدواج به‌عنوان راه‌حلی اجتماعی، وسیله‌ای برای سامان دادن و ثبات زندگی جوانان است، افزود: هم‌اکنون اهدا جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت در این استان به‌روز شده است.

سلم آبادی سقف پرداخت کمک‌هزینه جهیزیه به هر نوعروس در سال جاری را سه میلیون تومان عنوان کرد و افزود: با توجه به افزایش قیمت لوازم ضروری زندگی، امیدواریم با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته مبلغ کمک هزینه جهیریه به شش میلیون تومان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه یکی از راهکارهای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را فراهم کردن زمینه‌های ازدواج مجدد آنان است، خاطرنشان کرد: کمیته امداد یکی از وظایف خود را رسیدگی به دختران و پسران در آستانه ازدواج می‌داند که بر همین اساس ارائه کمک‌هزینه ازدواج را دستور کار قرارداده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی اعطای کمک‌هزینه تأمین جهیزیه برای ازدواج مجدد بانوان تحت حمایت و هدیه ازدواج به فرزندان خانوارهای تحت حمایت را از دیگر خدمات ارائه شده در جهت حمایت از ازدواج آسان و پایدار در بین خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد عنوان کرد.

سلم آبادی بیان کرد: کمیته امداد همواره سعی کرده است با برگزاری دوره‌های آموزشی قبل از ازدواج برای نوعروسان تحت حمایت در خصوص مهارت‌های زندگی اسلامی، نحوه مقابله با مشکلات، مدیریت اقتصادی زندگی، مدیریت فرزند و رفتار با همسر آموزش‌های لازم را به نوعروسان تحت حمایت ارائه کند.

وی یادآور شد: خیران می‌توانند با مشارکت در طرح خداپسندانه کوثر یک یا چند قلم از اقلام جهیزیه و یا یک سری کامل جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد اهدا کنند.