• سه‌شنبه / ۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۹
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: birjand-40326

همزمان با هفته دولت صورت می‌گیرد؛

بهره برداری از ۱۷ پروژه منابع طبیعی در خراسان جنوبی

بهره برداری از ۱۷ پروژه منابع طبیعی در خراسان جنوبی
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از بهره برداری از ۱۷ پروژه منابع طبیعی همزمان با هفته دولت خبر داد و گفت: برای اجرای این پروژه‌ها مبلغی بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، علیرضا نصرآبادی، امروز 5 شهریور، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد: امسال با جهش خیلی خوب اعتبارات بیابان زدایی و آبخیزداری مواجهیم.

وی گفت: در هفته دولت در سطح 9 شهرستان استان پروژه افتتاحی خواهیم داشت که از این پروژه‌ها دو پروژه که در فروردین ماه کلنگ زنی شده بود که افتتاح شد.

وی با بیان اینکه 17 پروژه در حوزه آبخیزداری و تعمیم ترسیب کربن به اجرا گذاشته شده است، افزود: قسمتی از این پروژه‌ها در رابطه با احیا و اصلاح مراتع و توسعه و تجهیز پارک‌های جنگلی از جمله پارک جنگلی شهرستان قاین با اختصاص 42 میلیارد تومان اعتبار است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تاکنون در سال جاری بیش از 73 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار بیابان زدایی از محل کارگروه ملی گرد و غبار و صندوق توسعه ملی برای خراسان جنوبی اختصاص یافته است، تصریح کرد: قسمتی از این اعتبارات در بحث نهالکاری روی مالچ، آبیاری و مراقبت هزینه خواهد شد که عملیات مالچ پاشی در مسیر جاده بشرویه به فردوس و ایستگاه مسجد شکر در مسیر طبس به یزد اجرا خواهد شد.

نصرآبادی با بیان اینکه از محل صندوق توسعه ملی با تخصیص 60 میلیارد تومان عملیات اجرایی آبخیزداری بزودی آغاز می‌شود، اظهار کرد: فاز اول این عملیات با اختصاص 31 میلیارد تومان 27 حوزه آبخیز را تحت پوشش قرار می‌دهد و 90 سازه آبخیزداری برای امسال احداث خواهد شد.

وی ادامه داد: در مرحله دوم نیز با اختصاص 30 میلیارد تومان پس از دهه فجر عملیات اجرایی آبخیزداری در استان آغاز می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه یکی از شروط تامین و تخصیص، مشارکت بهره برداران است، افزود: حجم عملیات جنگل و مراقبت در 210 هکتار انجام می‌شود.

نصرآبادی یادآور شد: 466 مصوبه در سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان‌ها تصویب شده است که از این مصوبات 25 مورد در حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوده و از این تعداد نیز 12 مصوبه خواسته مردمی و 9 مصوبه مربوط به اختلافات تعیین مالکیت‌هاست که تمامی این مصوبات در حال اجرا است.