• جمعه / ۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۲۲:۴۱
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: bushehr-601
  • منبع : بوشهر

یک کارگردان کودک:

از خانواده‌هایی که اهمیت تئاتر را درک می‌کنند تشکر می‌کنم

از خانواده‌هایی که اهمیت تئاتر را درک می‌کنند تشکر می‌کنم

ایسنا/بوشهر نمایش موزیکال حسن کچل زیر نظر مهسا رهسپار و به تهیه کنندگی امید توانا از ۳۰ تیر تا ۴ مردادماه به مدت ۶ شب در تالار فرهنگ برازجان به روی صحنه رفت.

کارگردان این نمایش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه بوشهر گفت: حسن کچل یک اثر شاد و موزیکال و کودکانه است که در آن اقتباسی از متن نمایشنامه تنبل پهلوان نوشته "محمدرضا شمس" داشتم. البته برخی از سایت ها به اشتباه نوشتند حسن کچل نوشته آقای شمس است که اینگونه نیست و این نمایشنامه اقتباس خودم است از تنبل پهلوان.  

مهسا رهسپار بیان کرد: تمرینات این نمایش که یک کار هنرجویی با استفاده از هنرجویان آموزشگاه صورتک بود چهار ماه طول کشید، البته به استثنا آقای نوید کریمی که از بازیگران تئاتر و هنرمندان شهر هستند و در این کار قبول زحمت کرده و شرکت داشتند.  

وی با اشاره به بازخورد خوبی که از مردم دریافت کرده است، عنوان کرد: در مدت اجرا استقبال خوبی داشتیم و مخاطبان بسیار راضی بودند، به دلیل اینکه نمایش موزیکال و دارای جنبه های طنز بود.  

این کارگردان و بازیگر تصریح کرد: کار با بچه ها سخت است، چون کوچکترین عضو گروه ۷ سال داشت، و این سختی کار را بیشتر می کند. اما بچه ها خیلی خوب توانستند از عهده اجرا بربیایند و خیلی جاها هم خطاهای معمول در اجرای تئاتر را به گونه ای هنرمندانه پوشش دهند و راحت با آن برخورد کنند. 

رهسپار خاطرنشان کرد: بازیگران این گروه هر شب مسلط تر و قوی تر ظاهر شدند، من از خانواده های این کودکان تشکر می کنم که اهمیت هنر تئاتر را درک کرده و کودکان خود را از سن پایین به کار تئاتر وارد کرده اند. 

به گزارش ایسنا، بازیگران نمایش حسن کچل شامل "نوید کریمی"، "محمد احمدی"، "محمد بوشهری"، "آرشام حیاتی"، "ترنم پورجم"، "سیده مبینا حسینی"، "طاهره فخرایی"، "دریا زارعی"، "فاطمه قاسمی"، "آیناز سلیمی"، "فاطمه بهبهانی"، "سارا شیخ بن تمیم"، "آلما توکلی"، "ریحانه پورعباسیان" و "فاطمه اصغرزاده" بودند. 

گفتنی است این نمایش کاری از هنرجویان آموزشگاه هنرهای نمایشی صورتک بوده است.

انتهای پیام