• یکشنبه / ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۴:۳۴
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: fars-52276
  • خبرنگار : 50029

نماینده شهرستان سپیدان در مجلس:

اطلاعات و خوراک غلط به مردم داده نشود

 اطلاعات و خوراک غلط به مردم داده نشود

نماینده شهرستان سپیدان در مجلس شورای اسلامی با تاكيد بر اينكه نبايد به مردم اطلاعات و خوراک غلط داد، گفت: بايد با تحلیل منطقی برنامه‌ها را ارائه کرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، علاالدین خادم يكشنبه ٢٧ خرداد در جلسه شوراي كشاورزي استان بيان كرد: برنامه‌هايي كه در حوزه كشاورزي  ارائه می‌شود بايد مبتنی بر واقعیات، قابلیت اندازه‌گیری و تصمیم‌گیری باشد.

وي با بيان اينكه قصد زیر سئوال بردن اقدامات را ندارم اما کارشناسان تنها در قالب تئوری این مباحث را تحلیل كرده‌اند، افزود: با تهران رايزني‌هايی انجام و پیشنهاد ارتقای شیلات به اداره‌کل داده شده تا بتوان برنامه‌های تولید و تکثیر آبزیان را عملياتي کنیم.

نماينده مردم سپيدان در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: تشکل‌ها و نهادهای مردمی که بخش اعظم اتحادیه‌ها را تشکیل می‌دهند باید ساماندهی و تقویت شوند. در حال حاضر اتحادیه‌ها با وضع موجود  نمی‌توانند پاسخگو باشند.

  خادم به بحث کنتورهای هوشمند هم اشاره و خاطرنشان كرد: باید یک کار اساسی را یک بار برای هميشه در بحث مدیریت منابع آبی انجام داد؛  برای نجات یک بخش نباید بخش‌های دیگر را نابود کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه هم‌اینک برداشت کلزا، گندم و سیب‌ زمینی روزانه در حال انجام است، گفت: علاوه بر این محصولات، توسعه گلخانه در سراسر استان روزانه در دست اقدام است که امید است با تسهیلات توسعه روستایی سرعت عمل خوبی بگیرد.

محمد مهدی قاسمی با بیان اینکه بیش از 45 درصد از تسهیلات توسعه روستایی در بخش کشاورزی است، ارائه تسهیلات صندوق توسعه صنایع تکمیلی برای دستگاه‌های مختلف را یادآور و در خصوص  سند چشم‌انداز صنایع فرآوری بیان کرد: این سند برای تمام محصولات حوزه فراوری اعمال خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس همچنین با بیان اینکه بحث برند در حوزه زنجیره‌های تولید دیده شده است، گفت: در حوزه کشاورزی به زنحیره‌ها توجه می‌شود نه تنها یک واحد تولیدی.

معاون اقتصصادی و توسعه منابع استانداری فارس نیز با بیان اینکه در رابطه با سند جشم‌انداز، جلسات مستمری گرفته شده است، گفت: در همه بخش‌ها مبنای عملکرد دستگاه‌ها را سند جشم‌انداز قرار داده شده است.

یدالله رحمانی خاطرنشان کرد: به دلیل اهمیت موضوع صنایع تکمیلی این مهم به صورت خاص در شورای کشاورزی مطرح شده است.