• چهارشنبه / ۲۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۹:۵۴
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: fars-52567
  • خبرنگار : 50031

مدیرکل ورزش و جوانان فارس:

هفته‌ی دولت 17 زمین چمن مصنوعی در لامرد و مهر افتتاح می‌شود

هفته‌ی دولت 17 زمین چمن مصنوعی در لامرد و مهر افتتاح می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان فارس از افتتاح همزمان 17 پروژه ورزشی همزمان با هفته دولت در لامرد و مهر خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس حیدرعلی کامیاب چهارشنبه 20 تیر در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی جنوب فارس، در جمع خبرنگاران گفت: تأمین و تقویت زیرساخت‌های ورزشی درشهرستان ها و مناطق کم برخوردار از سیاست های وزارت ورزش و جوانان است.

او جنوب فارس را منطقه ای سرشار از استعدادهای ناب ورزشی در رشته های مختلف دانست و گفت: توجه به ورزش همگانی و توسعه زیر ساخت های آن می تواند زمینه معرفی استعدادهای نوجوانان و جوانان را به ورزش قهرمانی فراهم کند.

کامیاب تقویت ورزش های همگانی و قهرمانی، توسعه زیرساخت ها، توجه به ورزش بانوان، معلولین و جانبازان را از برنامه های راهبردی اداره کل ورزش و جوانان در در سطح استان عنوان و خاطرنشان کرد: نخستین گام ما برای پیشرفت ورزش استان، استفاده از ورزشکاران توانمند شهرستانی در بازی های آسیایی و المپیک است که تامین زیرساخت های ورزشی درشهرستان ها و روستاها می تواند زمینه شناسایی جوانان مستعد و علاقمند در حوزه ورزش را فراهم کند.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس از 10 زمین چمن مصنوعی در لامرد و 7 زمین چمن مصنوعی در شهرستان مُهر و سالن ورزشی چاه کوربه عنوان پروژه هایی که در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد، یاد و اضافه کرد: زیرسازی زمین های چمن مصنوعی مینی فوتبال در لامرد انجام شده است و با برنامه ریزی انجام شده  چمن مربوط به همه ی زمین ها در نیمه مردادماه نصب می شود و شاهد افتتاح آنها در هفته دولت باشیم.

وی ادامه داد: سالن چاه کور در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد و اعتباری از محل اعتبارات نفت و گاز و ارزش افزوده برای سالن های ورزشی کمالی و شهدای رمضان پیش بینی شده است که این دو سالن هم در دهه مبارک فجر یا زودتر به بهره برداری می رسد.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس بیان کرد: پروژه مجموعه ورزشی منطقه عملیاتی پارسیان در لامرد که 10 سال متوقف شده بود و با اعتباری حدود 10 میلیارد تومان در حال تکمیل است .

کامیاب بابیان اینکه این پروژه نیاز به تخریب و بازسازی داشت افزود: عملیات تخریب به پایان رسیده است و پروژه طبق برنامه زمانبندی در حال انجام است .

وی افزود: استخر این پروژه آرماتوربندی شده و عملیات عمرانی در سالن ورزشی آن در حال انجام و مصالح مورد نیاز پروژه تاحدودی در محل پروژه استقرار یافته است.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس افزود: از امروز شاهد پیشرفت پروژه مجموعه ورزشی تابناک خواهیم بود و امیدواریم که این پروژه تا پایان سال به بهره برداری برسد.

به اعتقاد وی  این مجموعه ورزشی می تواند بسیاری از رشته های ورزشی را پشتیبانی کرده و خدمات بسیار خوبی به سازمانهای مردم نهاد ارائه دهد.

کامیاب دربخش دیگری ازصحبت هایش گفت: پیمانکار پروژه مجموعه شهدای صنعت نفت شهرستان مهر مشخص شده و تجهیز کارگاه تا هفته آینده انجام می گیرد .

وی با بیان اینکه مدت زمان انجام این  پروژه 18 ماه است افزود: فازاول آن شامل سالن بانوان، جاده سلامت، استخر سرپوشیده و یک سالن چند منظوره برای مسابقات است.

کامیاب گفت: هزینه فازنخست این پروژه  جمعا حدود 10 میلیارد تومان وامیدواریم این پروژه مطابق برنامه زمانبندی ساخته شود.

وی گفت: دو چمن مصنوعی در گله دار و علامرودشت با مشارکت شهرداری و پیگیری های نماینده محترم لامرد و مهر درحال ساخت می باشد که این دو پروژه نیزامسال افتتاح خواهد شد.

دراین بازدید فرماندار لامرد، معاون فرماندار لامرد، رئیس اداره ورزش و جوانان لامرد، مسئولان دفتر نماینده در لامرد و مهر مدیرکل ورزش و جوانان فارس را همراهی کردند.