• پنجشنبه / ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۲
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: gilan-127315
  • خبرنگار : 50041

شکارچیان غیرمجاز در کمین گله‌های کل و بز رودبار

شکارچیان غیرمجاز در کمین گله‌های کل و بز رودبار

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار، گفت: شکارچیان غیرمجاز با کمین در مسیر حرکت گله‌های کل و بز اقدام به شکار یک راس از آنان کرده بودند که با هوشیاری و تلاش محیط بانان شهرستان رودبار دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، مصطفی فلاح در جلسه محیط زیست رودبار ،گفت: دو شکارچی غیرمجاز که مشترکا اقدام به شکار یک راس کل و بز کرده بودند، بعد از دستگیری راهی مراجع قضایی شدند که در همین راستا ضمن مصادره اسلحه، به پرداخت جریمه 100 میلیون ریال جریمه به عنوان ضرر و زیان حیات وحش و 60 میلیون ریال جریمه به نفع دولت محکوم شدند .

وی افزود:این شکارچیان غیرمجاز متاسفانه با کمین در مسیر حرکت گله‌های کل و بز اقدام به شکار یک راس از آنان کرده بودند که با هوشیاری و تلاش محیط بانان شهرستان رودبار دستگیر و توسط اداره محیط زیست شهرستان به مراجع قضایی رودبار معرفی شدند .

فلاح ضمن تشکر از مراجع قضایی شهرستان رودبار ادامه داد: دستگاه قضا در شهرستان رودبار نسبت به مسایل محیط زیست به صورت ویژه اقدام می کند که در خصوص تخلف این شکارچیان، نتیجه رسیدگی منجر به صدور رای مصادره سلاح شکارچیان و جریمه به مبلغ 60 میلیون ریال به نفع دولت شد .

وی افزود:شکار غیرمجاز پازن 100 میلیون جریمه جدا به عنوان ضرر و زیان حیات وحش در پی دارد که شکارچیان مجرم باید نسبت به پرداخت آن نیز اقدام کنند .

فلاح تصریح کرد: این حیوان چابک و زیبا از خانواده گاوسانان بوده که با داشتن شاخهای بلند شمشیر مانند به طول تقریبی 150 سانتی متر زیبایی منحصر به فردی داشته و لقب سلطان صخره ها را به خود اختصاص داده است .

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار گفت:یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار به صورت شبانه‌روزی زیستگاه های حیات وحش شهرستان را در رصد خود داشته و با مجرمان شکار و صید برخورد قاطعانه‌ای خواهد داشت .

وی از تمام دلسوزان حیات وحش و طبیعت دوستان درخواست کرد تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف محیط زیستی در شهرستان رودبار، با یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان با شماره تماس 01334623044 تماس گرفته و در پاسداری و حفاظت محیط زیست، اداره محیط زیست رودبار را یاری دهند.