• شنبه / ۲ تیر ۱۳۹۷ / ۲۰:۰۱
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: gilan-127377

استاندار گیلان:

توقف خدمات بیمه ای در بیمارستان های خصوصی به نفع هیچ‌کس نیست

توقف خدمات بیمه ای در بیمارستان های خصوصی به نفع هیچ‌کس نیست
استاندار گیلان با  اشاره به مطالبات معوقه بیمارستان‌های خصوصی گفت:توقف خدمات بیمه ای به نفع بیمارستان ها و بخش خصوصی نیست.
به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، مصطفی سالاری امروز در جلسه شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی با اشاره به وضعیت دریافت حق‌آبه از زیتونکاران رودبار اظهار کرد: ادارات جهاد کشاورزی،آب منطقه‌ای و اتاق بازرگانی با محوریت معاونت عمرانی استانداری باید برای این مسئله کار گروهی تشکیل داده و تصمیم‌گیری کنند.

وی با اشاره به اهمیت آبندان ها و نقش آن در کشاورزی برلزوم  لایروبی آن‌ها تصریح کرد و گفت: اگر لایروبی آب‌بندان‌ها به خوبی انجام و از ظرفیت آن‌ها به درستی استفاده شود می‌توانیم بیش از سد شفارود از آب آنها برداشت کرده و همچنین با لایروبی و با برداشت خاک و مصالح ارزشمند تا حدودی کسب در آمد کنیم.

سالاری با اشاره به ایجاد آزمایشگاه مرجع در سه شهرستان استان گفت: اعتبارات لازم برای تبدیل سه آزمایشگاه اداره کل استاندارد به آزمایشگاه مرجع ملی در حوزه برنج، زیتون و چای امسال تخصیص داده می‌شود.
 استاندار گیلان با اشاره به مطالبات معوقه بیمارستان‌های خصوصی گفت: در گیلان سهم بخش خصوصی در حوزه درمان زیاد بوده و نیاز است هرچه سریعتر در این زمینه پیگیری های لازم صورت گیرد زیرا توقف خدمات به نفع بیمارستان ها و بخش خصوصی نیست.
وی با بیان اینکه دولت قطعاً مطالبات عقب‌‌مانده بیمارستان‌های خصوصی را پرداخت می‌کند افزود: دولت تنها جایی است که افراد می‌توانند مطمئن باشند که مطالباتشان هرچند که دیر شود اما وصول خواهد شد.

استاندار گیلان از بیمارستان‌های خصوصی خواست تا با وجود تمام فشارهای موجود صبر خود را افزایش دهند.

سالاری با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در روسیه اظهار کرد:حضور فعالان در این نمایشگاه بسیار تاثیرگذار است و باید هرچه سریعتر شرکت‌هایی که تمایل به شرکت در این نمایشگاه دارند،ضمن اعلام حضور،هزینه مربوطه را پرداخت کنند.

سالاری خاطرنشان کرد: قطعا راه آهن نقش مهمی در زمینه صادرات تامین می کند اما دریا نیز مسیر مناسب و ارزان برای حمل و نقل محسوب می شود و از این لحاظ برای صادرات کالا از گیلان تفاوتی چندانی وجود ندارد که راه آهن داشته باشیم یا نه زیرا کالای صادراتی را می‌توان حتی بدون راه آهن نیز صادر کرد.
استاندار گیلان با تاکید بر لزوم افزایش ارتباط با کشورهای حوزه CIS اضافه کرد: این ارتباط فرصت بسیار خوبی خواهد بود تا شاهد تحول و رونق اقتصادی در گیلان باشیم.
استاندار با تاکید بر اینکه صادرات به کشورهای حاشیه فرصت زیادی برای کشور و استان است گفت: تفاهم نامه ای بین روسیه و ایران برای افزایش صادرات ایران به روسیه امضاء شده که از دوماه دیگر اجرایی خواهد شد.