• یکشنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۷ / ۲۳:۲۸
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: gilan-127593

باید تفکر جهادی را در جامعه انقلابی نهادینه کرد

باید تفکر جهادی را در جامعه انقلابی نهادینه کرد

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه باید تفکر جهادی را در جامعه انقلابی نهادینه کرد، گفت: در ادبیات کشور ما واژه‌هایی نظیر تفکر جهادی، انقلابی بودن و انقلابی گری، تفکر بسیجی وجود دارد که باید با مطالعه به آنها رسید.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سیدمحمد احمدی امروز در دیدار با رئیس و تعدادی از اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان که در فرمانداری رشت برگزار شد، اظهار کرد: هیچ دورانی برای شما لذت بخش‌تر و موثرتر از مقطع متوسطه دوم نیست و شکل‌گیری اجتماعی، علمی و فرهنگی دانش‌آموزان، قدرت تصمیم گیری و تصمیم سازی در این دوره انجام می‌شود.

وی افزود: شاید شما دانش‌آموزان اکنون مسئولیتی ندارید تا در برخی از سیاستگذاری‌ها تاثیرگذار باشید اما اکنون می‌توانید با برگزاری جلسات و فعالیت‌های مختلف فضایی را ترسیم کنید که رمز موفقیت شما در آینده خواهد بود.

احمدی ادامه داد: رمز موفقیت در تاثیرگذاری بر جامعه است که صرفا به رشته و مقطع تحصیلی ختم نمی‌شود بلکه نگاه مردم باید به ما، نگاه عمیق و ژرفی باشد.

وی با بیان اینکه فرهنگ خیلی گسترده تر از آن است که یک فرماندار به تنهایی بتواند در مورد آن برنامه ریزی کند، اضافه کرد: ما برای فرهنگ برنامه داریم اگر الان بعضی از آسیب‌ها را در جامعه تحمل می‌کنیم به دلیل این است که «موضوعات فرهنگ» را جدی نگرفتیم و در معرض آسیب قرار داریم.

فرماندار شهرستان رشت تصریح کرد: اکنون دنیا در مقابل جمهوری اسلامی ایران ایستاده به دلیل اینکه ما بر روی یکسری از ارزش‌ها و اعتقادات‌مان نظیر اسلامیت و جمهوریت نظام‌مان، عزتی که انقلاب به ارمغان آورد، ایستادیم.

احمدی ادامه داد: در بسیاری از جوامعی که انقلاب کردند و حکومت خود را ساقط کردند به یکسری ارزش‌ها رسیدند و در میانه راه از اهداف و آرمان‌های خود دست کشیدند، اما جمهوری اسلامی ایران 40 سال است که همچنان بر آرمان‌های خود پایبند است و در این راه هم بسیاری از جوانان خود را هزینه کرده است.

فرماندار شهرستان رشت تصریح کرد: دشمن از چند مسیر وارد کشور ما شد که آسیب‌های اجتماعی یکی از همین موارد است، نمونه بارز آن فضای مجازی است و علاوه بر این اعتیاد، بزه‌های اجتماعی، طلاق و... از موضوعاتی که خود رئیس جمهور ریاست جلساتش را برعهده دارد.

وی اضافه کرد: هرچقدر هم کار کردیم دشمنان از ما جلوتر بودند، برای حل این مشکلات هر چقدر مقابله قهری داشته باشیم، جواب منفی می‌گیریم. زیرا گاها با جوانانی مواجه می‌شویم که اصلا حرف‌های همدیگر را درک نمی‌کنیم که این برای ما پیام خوبی ندارد.

احمدی تصریح کرد: جنگ هنوز تمام نشده و ما همچنان به نوع دیگر در حال دفاع هستیم، همین مذاکره‌ای که داشتیم هم در راستای صلح طلبی بود.

فرماندار شهرستان رشت بیان کرد: در هیچ کجای تاریخ انقلاب، جمهوری اسلامی را تهدید نمی‌دانند اما دشمنان، ما را همواره تهدید می‌دانند. در طول عمر پربرکت انقلاب ما همواره کشوری بودیم که به دنبال خودکفایی بودیم و نخواستیم دیگران را در معادلات سیاسی خود ورود دهیم چون کشور قدرتمند و ثروتمندی هستیم.
وی ادامه داد: در ادبیات کشور ما واژه‌هایی نظیر تفکر جهادی، انقلابی بودن و انقلابی گری، تفکر بسیجی وجود دارد که باید با مطالعه به آنها رسید و لزوما به نگاه و جریان خاص اشاره ندارد؛ اگر بخواهیم مفاهیم مذکور را به کار ببریم، باور کنید مشکلات‌مان حل می‌شود. نباید نسبت به هم بدبین بود و قطب سازی کرد. جریان‌های سیاسی خوب است اما نباید راهی برای تفرقه اندازی ایجاد کند.

احمدی گفت: باید تفکر جهادی را در ایران که جامعه انقلابی است، نهادینه کرد. امیدوارم شما به عنوان مدیران آینده این کشور از تفکر جهادی و انقلابی گری بهره مند شوید.

وی تاکید کرد: شما دانش‌آموزان با عضویت در انجمن اسلامی و فعالیت هایی که انجام می دهید، بسیاری از فرصت‌ها را دارید، اگر می‌خواهیم جامعه را به تعالی برسانیم باید از دوران دانش‌آموزی بهترین استفاده را کنیم.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه جامعه‌ای موفق است که الگوهای موفق داشته باشد، گفت: جامعه اسلامی الگوهای موفقی نظیر ائمه اطهار(ع) دارد که با تحقیق در سیره این بزرگواران به نحوه مردم داری و حکومت داری آنان پی می‌بریم.

فرماندار شهرستان رشت تصریح کرد: اگر نقصی اکنون می‌بینیم به این دلیل است که من به عنوان مدیر خود را محبوس کردم، در جمع مردم حاضر نشدم در حالیکه این پست و مقام از برکات نظام اسلامی است.

احمدی بیان کرد: انتقال برخی مفاهیم به شما جوانانی که نه جنگ و انقلاب را دیدید و نه امام(ره) را درک کردید، بسیار سخت است لذا نظام اسلامی باید با ظرافت این کار را انجام دهد.

وی ادامه داد: کسی بیشتر از پدر و مادران شما دلسوز و نگران آینده شما نیست، بعد چطور بپذیریم که اشخاصی مثل ترامپ یا نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای مردم ما دلسوزی کنند!

فرماندار شهرستان رشت تصریح کرد:شماها باید اخبار دنیا را تعقیب و تحلیل کنید، باید بدانید که چرا آمریکا بدنبال دخالت در خاورمیانه است. شاید همه نتوانند مثل هم کار کنند ولی می‌توانند با هدف واحد برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی مثل هم کار کنند.

گفتنی است؛ در پایان اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان گیلان به بیان سوالات و مسائل خود پرداختند.