• چهارشنبه / ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۸:۵۰
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: gilan-127682

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان خواستار شد:

صرفه جویی هر چه بیشتر ادارات، صاحبان صنایع و شهروندان در مصرف برق

صرفه جویی هر چه بیشتر ادارات، صاحبان صنایع و شهروندان در مصرف برق

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خواستار صرفه جویی هر چه بیشتر ادارات، صاحبان صنایع و شهروندان در مصرف برق شد و افزود: با توجه به افزایش میزان مصرف برق به ناچار مجبور به قطعی برق هستیم .

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان؛ مهندس حجت شعبان پور از کمبود تولید روزانه پنج هزار و 300 مگاواتی برق در کشور خبر داد و میزان مصرف برق در سراسر کشور را بیشتر از میزان تولید آن عنوان کرد و گفت: تقسیم بندی این میزان کسری تولید برق میان استانها موجبات قطعی برق در بخش خانگی و صنایع شده است .

وی خواستار صرفه جویی هر چه بیشتر ادارات، صاحبان صنایع و شهروندان در مصرف برق شد و تصریح کرد: با توجه به کمبود تولید برق باید روزانه حداقل 10 تا 15 درصد مصرف برق خانوارها کاهش یابد تا این کمبود جبران شود .

مهندس شعبانپور از برگزاری نشستی در روز آینده با حضور جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استاندار و صاحبان صنعت، معدن و تجارت به منظور بررسی مشکلات و ارائه برنامه زمان بندی قطعی برق در این بخش ها خبر داد و افزود: با توجه به افزایش میزان مصرف برق با تقسیم بندی عادلانه به ناچار مجبور به قطعی برق در بخش خانگی نیز هستیم .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار از کاهش دمای هوای استان در طی روزهای آینده خبر داد و گفت: امیدوارم با کاهش دمای هوا شاهد کاهش میزان مصرف برق باشیم .