• چهارشنبه / ۲۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۹:۱۰
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: gilan-127838
  • خبرنگار : 50039

رئیس دانشگاه پیام نور گیلان خبر داد:

پیش‌بینی سهمیه پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه پیام نور آستارا

پیش‌بینی سهمیه پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه پیام نور آستارا

رئیس دانشگاه پیام نور استان گیلان از پیش بینی سهمیه پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه پیام نور آستارا خبر داد .

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، دکتر صادقی در جریان سفر خود به بندر مرزی آستارا و دیدار با فرماندار این شهرستان، اظهار کرد: دانشگاه پیام نور آستارا یکی از مراکز دانشگاهی فعال در استان گیلان است .

وی ادامه داد: با توجه به پیگیری‌هایی که توسط دانشگاه پیام نور گیلان انجام گرفته است برای این دانشگاه سهمیه پذیرش دانشجوی خارجی پیش بینی شده است .

صادقی، اضافه کرد: در صورت صدور مجوز نهایی از ظرفیت های دانشگاه پیام نور آستارا بیش از پیش استفاده خواهد شد .

یونس رنجکش، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در ادامه این نشست، خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور یک ظرفیت خوب برای پذیرش دانشجویان خارجی در این شهرستان مرزی است .

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم با فعال کردن رشته های مورد نیاز و بازاریابی صحیح در حوزه تولید و صادرات علم زمینه‌های پویایی بیشتر مراکز علمی و دانشگاهی را فراهم کنیم .

رنجکش اضافه کرد: شهرستان آستارا با توجه به نزدیکی به کشور جمهوری آذربایجان و تسهیلاتی که جمهوری اسلامی ایران در زمینه برداشتن ویزا برای اتباع این کشور همسایه فراهم کرده است مزیت‌های خوبی برای جذب دانشجویان کشور همسایه دارد .

وی یادآور شد: دانشگاه پیام نور به عنوان تنها دانشگاه دولتی در آستارا است که هم اکنون در رشته‌های مختلف تا مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد و در کنار آن می‌تواند پذیرای دانشجویان خارجی باشد .

فرماندار آستارا در بخش پایانی سخنان خود، خواستار تنوع بخشی به رشته‌های مورد نیاز در بازار داخلی و بازار کشور همسایه و همچنین کیفیت بخشی به خدمات آموزشی در این دانشگاه شد.