• شنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۰۷
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: gilan-127875
  • خبرنگار : 50045

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

بهره‌مندی از ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی در توسعه اقتصادی گیلان

بهره‌مندی از ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی در توسعه اقتصادی گیلان

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وجود زیرساخت‌ها در منطقه آزاد انزلی وضعیت مطلوبی برای ارتقاء استان گیلان در زمینه‌های اقتصادی، ایجاد کرده است، گفت: از ظرفیت‌های این منطقه جهت توسعه استان باید استفاده کنیم.

ذبیح الله نیکفر در حاشیه بازدید از زیرساخت‌های گردشگری، تجاری و بندری منطقه آزاد انزلی در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه گیلان، با بیان اینکه وجود این زیرساخت‌ها در منطقه آزاد انزلی وضعیت مطلوبی برای ارتقاء استان گیلان در زمینه‌های اقتصادی، معیشت مردم و واردات و صادرات ایجاد کرده است، گفت: از ظرفیت‌های این منطقه جهت توسعه باید استفاده کنیم .

وی افزود: اقدامات بسیار خوبی در زمینه گردشگری در این منطقه صورت گرفته است که برای تکمیل آن باید مجموعه‌ای کامل در سراسر استان ایجاد شود تا از حضور گردشگران داخلی و خارجی جهت پیشبرد اهداف برنامه‌ریزی شده برای توسعه استان که بسیار تاثیرگذار است استفاده کنیم .

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کریدور چین، قزاقستان، انزلی در توسعه حمل و نقل ترکیبی و وضعیت اقتصادی کشور بسیار تاثیرگذار است، تصریح کرد: با توجه به موقعیت خاص استان گیلان در خاورمیانه با اتصال راه آهن رشت - انزلی به این منطقه و سپس تکمیل راه آهن قزوین - رشت - انزلی - آستارا می‌توانیم از این فرصت طلایی تجاری موجود برای کشور استفاده کنیم .

نیکفر با اشاره به اینکه صادرات کالاهای تولیدی از این منطقه یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های بندرکاسپین به شمار می‌رود، گفت: صنایع تبدیلی حوزه کشاورزی گیلان و مازندران به عنوان یکی دیگر از ظرفیت‌های بندرکاسپین است که می‌تواند با توجه به صنایع حمل و نقل بوجود آمده ظرفیت خوبی را برای توسعه گیلان، پیشبرد اهداف اقتصادی، ایجاد اشتغال و بهبود معیشت مردم ایجاد کند.