• پنجشنبه / ۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۲۰:۳۲
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: gilan-135673

رئیس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد:

سرعت گرفتن عملیات اجرایی جاده کلاچای – رحیم آباد – قزوین

سرعت گرفتن عملیات اجرایی جاده کلاچای – رحیم آباد – قزوین

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: عملیات اجرای جاده کلاچای - رحیم آباد - قزوین با موافقت سازمان حفاظت محیط زیست سرعت می‌گیرد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، محمدباقر نوبخت در حاشیه بازدید از پروژه در درست ساخت جاده کلاچای - رحیم آباد - قزوین در محدوده سد پلرود رحیم آباد رودسر، گفت: با موافقت سازمان حفاظت محیط زیست عملیات اجرایی این جاده سریع تر اجرا می شود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه کوتاه شدن زمان سفر و مسافت بین شرق گیلان و قزوین از مزیت های این جاده است، افزود: علت توقف ساخت این جاده برخی مشکلات زیست محیطی بود که برای این مسیر تعریف شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: با هماهنگی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و بازدید مسئولان این سازمان از این جاده، تایید شد که مشکل زیست محیطی وجود ندارد و قرار است برخی قطعات آن اصلاح و بازسازی انجام شود و حداکثر تا دو ماه آینده سازمان حفاظت محیط زیست همه نظرات زیست محیطی را اعلام کند.

وی تصریح کرد: احداث این قسمت از جاده که در محدوده گیلان است و نیاز به مجوز ندارد با تزریق اعتبارات مناسب با سرعت احداث خواهیم کرد.

نوبخت درخصوص روند ساخت سد پلرود نیز یادآور شد: با توجه به سابقه این سد اگر مسئولان و پیمانکار ساخت آن تعهد دهند که تا سال آینده آن را آماده بهره برداری کنند دولت خودش را موظف می داند با توجه به اولویتی که این پروژه دارد برای آن اعتبار تخصیص دهد تا در سال آینده شاهد بهره برداری از این سد باشیم.

همچنین معاون رئیس جمهور از روند باسازی پل کاکرود که در جریان سیل سال گذشته آسیب دیده بود بازدید کرد.