• یکشنبه / ۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۳
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: gilan-135707
  • خبرنگار : 50045

فرماندار بندرانزلی:

لزوم برپایی میز خدمت در مصلی و حضور روسای ادارات در نماز جمعه

لزوم برپایی میز خدمت در مصلی و حضور روسای ادارات در نماز جمعه

فرماندار بندرانزلی با اشاره به برپایی میز خدمت در مصلی و حضور روسای ادارات شهرستان در نماز جمعه، تاکید کرد: حضور روسای ادارت در نماز جمعه باعث می شود مردم بدون واسطه و به صورت چهره به چهره با مسئولان شهر در ارتباط بوده و بسیاری از مسائل و مشکلات شهروندان در همین نماز جمعه مرتفع می شود.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، اسماعیل حیدری آزاد در دیدار با امام جمعه شهرستان به مناسبت فرا رسیدن سالروز اقامه نخستین نماز جمعه کشور پس انقلاب شکوهمند اسلامی که با حضور روسای ادارات در مصلی بندرانزلی برگزار شد، اظهار کرد: حضور امام جمعه برای شهرستان نعمتی است و تریبون و منبر نماز جمعه علاوه بر حساس بودن بسیار رفیع است.

وی امام جمعه ها را پدران معنوی شهر دانست و افزود: امامان جمعه افرادی متقی هستند که علاوه بر امر به معروف و توصیه مردم به تقوای الهی وظیفه آگاه سازی مردم را نیز برعهده دارند و به عنوان نماینده نائب بر حق امام زمان(عج) در جامعه اسلامی دارای جایگاهی حساس و رفیع در جامعه هستند.

حیدری آزاد حضور مردم و مسئولان در کنار هم در نماز جمعه را خط بلطانی بر توطئه های دشمنان دانست و تصریح کرد: به عنوان نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان بندرانزلی و خادم مردم، در مدت حضورم در این شهرستان همواره از رهنمودها و راهنمایی های امام جمعه بندرانزلی بهره برده و معتقدم هر زمان مواردی را مطرح کرده اند به صلاح شهر بوده است.

وی با اشاره به برپایی میز خدمت در مصلی و حضور روسای ادارات بندرانزلی در نماز جمعه تاکید کرد: حضور روسای ادارت در نماز جمعه باعث می شود مردم بدون واسطه و به صورت چهره به چهره با مسئولان شهر در ارتباط بوده و بسیاری از مسائل و مشکلات شهروندان در همین نماز جمعه مرتفع می شود و این امر بیانگر نمادی از مردم سالاری دینی است.

فرماندار بندرانزلی با اشاره به اینکه روسای ادارت نیز باید فرصتی برای انعکاس و بیان عملکرد خود از تریبون نماز جمعه داشته باشند همچنین گفت: با وجود اینکه در عمر 40 ساله انقلاب شکوهمند اسلامی همواره تحریم ها وجود داشته اما تحریم های حال حاضر بی سابقه است و قطعا در کشوری که متکی به درآمد نفتی است و نیاز به فروش نفت دارد ، تحریم ها باعث شده که در تامین اعتبارات ملی با مشکل مواجه شده و کاهش منابع مالی در کندی روند پیشرفت کارها نیز تاثیر دو چندان داشته است.

حیدری آزاد افزود: با وجود مشکل موجود در تامین منابع، در حال حاضر کشور با تدابیر دولت تدبیر و امید و با همراهی مردم در حال اداره شدن است و دولت هر آنچه در توان داشته دارد مصروف می کند و با حداقل امکانات حداکثر خدمات را فراهم می کند اما علاوه بر اینکه بسیاری از مشکلات ناشی از تحریم ها است برخی از مشکلات موجود نیز از خود تحریم هایی است که تاثیرگذار نیز هست.

وی اضافه کرد: کارگزاران دولت همواه خود را خادم و نوکر مردم را افتخار خود می دانند و مسئولان همواره در جهت کسب رضایت مردم گام بر داشته و در حد توان هرقدم و قلمی که بتوانند برای توسعه و آبادانی شهر و رفاه شهروندان بردارند دریغ نخواهند کرد.