• یکشنبه / ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۷:۰۲
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: gilan-135842
  • خبرنگار : 50040

مرحوم «حسینی نژاد» چهره ماندگار قوم تالش در دوران معاصر است

مرحوم «حسینی نژاد» چهره ماندگار قوم تالش در دوران معاصر است

امام جمعه اسالم با بیان اینکه استاد حسینی نژاد یکی از چهره های ماندگار منطقه و قوم تالش در دوران معاصر ما بود، گفت: دیگر نمی توان بدیل و جایگزینی برای این شخصیت علمی و فرهنگی پیدا کرد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد باقری ارومی، امام جمعه اسالم با حضور در منزل مرحوم «سید نهضت حسینی نژاد»، شاعر و نویسنده تالشی ضمن عرض تسلیت به خانواده آن مرحوم، علو درجات برای آن فقید سفر کرده و صبر جمیل برای بازماندگان از درگاه الهی مسئلت کرد.

وی با بیان اینکه استاد حسینی نژاد یکی از چهره های ماندگار منطقه و قوم تالش در دوران معاصر ما بود، گفت: خدمات علمی و پژوهشی ایشان و تربیت شاگردان فراوان که هر کدام برای خود وزنه های سنگین علمی و فرهنگی منطقه و کشور هستند را پاس داشت.

امام جمعه اسالم خاطرنشان کرد: ساده زیستی، مردمی بودن، مجالست با اهل علم و شناخت و ارادت ناب استاد حسینی نژاد به مکتب اهل بیت(ع) شخصیتی دوست داشتنی و محبوب از ایشان ساخته بود و لذا امروز واقعا این فقدان جبران ناپذیر است و دیگر نمی توان بدیل و جایگزینی برای این شخصیت علمی و فرهنگی پیدا کرد.

حجت الاسلام باقری که حامل پیام تسلیت آیت الله عاملی، نماینده ولی فقیه در استان اردبیل و عضو مجلس خبرگان رهبری بود، ضمن قرائت این پیام، از عمق دوستی و علاقه بین آیت الله عاملی و مرحوم حسینی نژاد یاد کرد و این صمیمیت را در سایه علم و محبت اهل بیت(ع) دانست.