• شنبه / ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۱
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: gilan-135961

دستگیری 548 سارق حرفه ای در گیلان

دستگیری 548 سارق حرفه ای در گیلان

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه در حوزه کشف سرقت ها 82 درصد از سرقت های سالجاری کشف شدند، گفت: در حوزه تشدید برخورد و مقابله با سارقان حرفه ای 22 طرح اجرا شده است که در این راستا 548 سارق و مجرم حرفه ای دستگیر شده است که اغلب غیر بومی بودند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سردار محمدرضا اسحاقی امروز در نشست با خبرنگاران، ضمن تبریک روز خبرنگار، با اشاره به عملکرد پلیس در چهار ماه گذشته، اظهار کرد: فعالیت های پلیس صرفا ماموریت سخت و سلبی نیست بلکه بیشتر خدماتی است.

فرمانده انتظامی استان گیلان افزود: در طول چهار ماه گذشته، روزانه میانگین 3 هزار و 253 تماس با مرکز فوریت های پلیسی داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل 28 درصد افزایش داشته است؛ از مجموع این تماس ها 19 هزار و 305 فقره عملیاتی بوده و 21 هزار تماس ارشاد و راهنمایی بوده است.

وی ادامه داد: در حوزه حوادث رانندگی خوسبختانه با تلاش و همکاری مردم فرهنگی و ولایتمدار استان علی رغم افزایش تردد، شاهد کاهش 12 درصدی جانباختگان حوادث رانندگی نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.

سردار اسحاقی 72 درصد از جانباختگان حوادث رانندگی عابران پیاده و موتورسواران را تشکیل می دهند، گفت: سال گذشته با همکاری کارشناسان راهنمایی و رانندگی 14 هزار و 996 نفر از آموزش های چهره به چهره علائم و قوانین راهنمایی و رانندگی در روستاها برخوردار شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه در حوزه کشف سرقت ها 82 درصد از سرقت های سالجاری کشف شدند، تصریح کرد: در حوزه تشدید برخورد و مقابله با سارقان حرفه ای 22 طرح اجرا شده است که در این راستا 548 سارق و مجرم حرفه ای دستگیر شده است که اغلب غیر بومی بودند.

وی ادامه داد: در راستای برخورد با توزیع کنندگان و فروش مواد مخدر 14 درصد افزایش کشف داشتیم که در این راستا 10 باند مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند که جمعا 1049 پرونده داشتیم که 556 نفر جاعل و کلاهبردار دستگیر و به مقام قضایی معرفی شدند.

سردار اسحاقی با بیان اینکه در حوزه مجازی 85 درصد از جرائم حوزه مجازی کشف شدند، گفت: هر روز شاهد افزایش وقوع جرائم در حوزه مجازی هستیم به طوریکه 387 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش کشفیات داشتیم و اغلب فریب خوردگان این حوزه جوانان بین 20 تا 35 سال هستند.