• شنبه / ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۸
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: gilan-135963

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان:

سرعت انتقال اخبار در رسانه های فعال گیلان بسیار بالاست

سرعت انتقال اخبار در رسانه های فعال گیلان بسیار بالاست

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، با اشاره به اینکه تلاش شده به حوزه فعالیت پایگاه‌های خبری بیش از سایر حوزه‌ها توجه شود، تصریح کرد: سرعت انتقال اخبار در میان رسانه‌های فعال در استان گیلان بسیار بالاست.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، فیروز فاضلی در نشست رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و فضای مجازی مجلس شورای اسلامی با مدیران رسانه های فعال استان، با اشاره به اینکه از سال 93 در زمینه رسانه به حوزه کمی و کیفی بیش از گذشته توجه شده است، افزود: معتقدیم که کیفیت از دل کمیت بیرون می‌آید.

وی با بیان اینکه تنها رسانه‌ها و خبرنگارانی می‌توانند ماندگار باشند که دارای تولید محتوای تاثیرگذار باشند، گفت: در این مدت تلاش کردیم رسانه‌ها قانونمند عمل کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه 158 پایگاه خبری و 213 نشریه مکتوب دارای مجوز در این استان فعالیت می‌کنند، متذکر شد: گیلان از نظر تعداد رسانه‌های مکتوب و مجازی، رتبه پنجم را در کشور دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه از نظر تعداد روزنامه و همچنین نشریات چاپی رتبه هفتم کشور را داریم، افزود: گیلان پس از تهران و آذربایجان شرقی، در جایگاه سوم کشور از نظر تعداد پایگاه‌های خبری قرار دارد.

فاضلی با اشاره به اینکه تلاش شده به حوزه فعالیت پایگاه‌های خبری بیش از سایر حوزه‌ها توجه شود، تصریح کرد: سرعت انتقال اخبار در میان رسانه‌های فعال در استان گیلان بسیار بالاست.

وی با تاکید بر لزوم توجه به تولید محتوا در سطح رسانه‌های استان گیلان، ادامه داد: در این حوزه به دنبال ایجاد یک نهضت هستیم.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان وجود رنگین کمانی از رسانه ها در گیلان را نشان دهنده برآیند مطلوب دانست و اضافه کرد: استان گیلان همواره به فرهنگ و تمدن پایبند بوده است.

وی با بیان اینکه در مجموع رسانه‌های استان نیازمند حمایت هستند، خاطرنشان کرد: در این حوزه مجلس می‌تواند با قانون‌گذاری به فعالان حوزه رسانه و خبرنگاران کمک بسیاری کند.

فاضلی با اشاره به در پیش بودن انتخابات و ضرورت شناسایی مصادیق جرم در حوزه رشانه، اظهار کرد: پیشگیری از جرم انتخاباتی برای امنیت فعالیت رسانه ضروری است.