• شنبه / ۷ شهریور ۱۳۹۴ / ۱۳:۲۲
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: gilan-85230
  • خبرنگار : 50044

معاون طرح، برنامه و بودجه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کشور:

پاسداری از انقلاب در برابر تهدیدات، مهم‌ترین رسالت سپاه است

پاسداری از انقلاب در برابر تهدیدات، مهم‌ترین رسالت سپاه است

معاون طرح، برنامه و بودجه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کشور، پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در برابر سه طیف تهدید سخت، نیمه سخت و نرم و همچنین کمک به توسعه و تعمیق انقلاب اسلامی در داخل و خارج از کشور در چهارچوب تدابیر ولی امر مسلمین و فرمانده معظم کل قوا را از رسالت های سپاه عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، سردار مجید شهمیری، در جشنواره مالک اشتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان که در سالن شهید یوسفی سپاه استان برگزار شد، با اشاره به ماهیت و ویژگی اصول کلی بیست گانه اظهار کرد: مبنای تعامل، پذیرش مسئولیت و پاسخ گویی متقابل با فرماندهی در سلسله مراتب سپاه، اصول بیست گانه، خطوط فاصل و دستورالعمل های مربوطه خواهد بود.

وی پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در برابر سه طیف تهدید سخت، نیمه سخت و نرم و همچنین کمک به توسعه و تعمیق انقلاب اسلامی در داخل و خارج از کشور در چهارچوب تدابیر ولی امر مسلمین و فرمانده معظم کل قوا را از رسالت های سپاه عنوان کرد.

معاون طرح، برنامه و بودجه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه، با بیان اینکه برآورد تهدیدات توسط شورای عالی امنیت ملی و ستادکل نیروهای مسلح انجام می شود، گفت: پس از بررسی های لازم، جهت های تهدید به نیروهای نظامی و انتظامی ابلاغ می شود.

وی با بیان اینکه اصول بیست گانه از سال 80 ضرورت یافت، گفت: سند اصول بیست گانه در فروردین 84 ابلاغ شد و این موضوع در راستای سیاست های ستاد کل نیروهای مسلح و با کسب مجوز از محضر مبارک مقام معظم فرماندهی کل قوا است.

معاون طرح، برنامه و بودجه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه، با بیان اینکه مبنای عمل در حوزه نمایندگی، اصول و خطوط فاصل است، یادآور شد: نقش سپاه در فعالیت های فرهنگی، در اصول بیست گانه به خوبی مشخص شده است.

سردار شهمیری، الگوی تفکیک را شفاف‌سازی وظایف فرهنگی در حوزه بر مبنای تلفیق دو الگوی "درون و برون سازمانی" و " ذاتی و اقتضایی" عنوان کرد و گفت: محور اجرای ماموریت در حوزه سخت، نیمه سخت و نرم برعهده فرماندهی و آماده کردن پاسداران و بسیجیان در برابر تهدیدات نرم، بر عهده نمایندگی ولی فقیه در سپاه است.

معاون طرح، برنامه و بودجه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه، رسالت نمایندگی در اصول بیست گانه را پاسداری و صیانت از هویت مکتبی، انقلابی و ولایی سپاه و بسیج، اعتلای معرفت و بصریت دینی کارکنان و بسیجیان دانست.

گفتنی است: در پایان این جشنواره و کارگاه آموزشی اصول بیست‌گانه، 11 نفر از رده‌های برتر که بهترین عملکرد را در برنامه‌های اشراف نمایندگی داشتند، مورد تجلیل قرار گرفتند.