• چهارشنبه / ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۱۱
  • دسته‌بندی: گلستان
  • کد خبر: golestan-32866
  • خبرنگار : 50049

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری گلستان اعلام کرد:

لزوم صرفه جویی 20 درصدی آب در ادارات دولتی گلستان

لزوم صرفه جویی 20 درصدی آب در ادارات دولتی گلستان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گلستان گفت: در راستاي تحقق مديريت مصرف آب، کاهش 20 درصدی مصرف در ادارات و سازمان های دولتی نسبت به مصرف سال گذشته الزامی است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، مهندس هادی رحمتی اظهار کرد: افزایش گرما موجب افت شدید منابع آبی شده و میزان ذخیره آب در مخازن کاهش یافته است و گذر از تنش کم آبی فقط با مدیریت مصرف توسط مشترکین امکان پذیر است.

وی،  نصب شیرآلات كاهنده مصرف را در ادارات و منازل ضروری دانست و افزود: با استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف می توان تا 30 درصد از هدررفت آب پیشگیری کرد.

رحمتی تصریح کرد: تجهیزات کاهنده مصرف آب مانند شیرآلات اتوماتیک، شیرآلات لمسی، شیرهای فشاری زمان دار و انواع ادوات کاهنده مصرفی با ترکیب آب و هوا، مصرف آب را بهینه می کنند و آب را به میزان لازم در اختیار مصرف کننده قرار می دهد و از هدررفت آب جلوگیری می کند.

وی با بیان اینکه آبیاری فضای سبز شهری و ادارات با آب شرب ممنوع است، تصریح کرد: فضای سبز شهری و فضای سبز ادارات باید با آب غیر قابل شرب آبیاری شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گلستان خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی تمامی آب نماها و فواره ها در مراکز اداری و تفریحی وابسته حتی اگر به صورت بازچرخانی عمل می کنند، باید غیرفعال شود تا از هدررفت بی رویه این نعمت خدادادی پیشگیری شود.