• شنبه / ۲ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۶
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-55733
  • خبرنگار : 50051

کارشناس مشارکت‌های اجتماعی مرکز بهداشت استان همدان:

همدان 149 مرکز بهداشت شهری و روستایی دارد

همدان 149 مرکز بهداشت شهری و روستایی دارد
کارشناس مشارکت‌های اجتماعی مرکز بهداشت استان همدان از وجود 149 مرکز بهداشت شهری و روستایی در این استان خبر داد و گفت: از این تعداد مرکز بهداشت 65 مرکز شهری فعال بوده و 79 مرکز از 84 مرکز روستایی فعال است.

ناهید جلالیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: شهرستان همدان بیشترین مراکز بهداشت را در استان دارد به طوریکه دارای 25 مرکز بهداشت شهری فعال و 12 مرکز بهداشت روستایی است که 11 مورد آن فعال است.

وی با بیان اینکه شهرستان بهار دارای 6 مرکز بهداشت شهری فعال و 9 مرکز بهداشت روستایی است که 7 مورد آن فعال است، ادامه داد: شهرستان تویسرکان دارای 5 مرکز بهداشت شهری فعال و 10 مرکز بهداشت فعال روستایی است.

جلالیان با اشاره به اینکه شهرستان رزن دارای 5 مرکز بهداشت شهری فعال و 10 مرکز بهداشت روستایی است که همگی فعالیت دارند، اضافه کرد: شهرستان کبودراهنگ نیز دارای 4 مرکز بهداشت شهری و 14 مرکز بهدشت روستایی است که 13 مورد آن فعال است.

وی تعداد مراکز بهداشت فعال در شهرستان ملایر را 10 مورد عنوان کرد و یادآور شد: همچنین این شهرستان دارای 16 مرکز بهداشت روستایی است که همگی فعال هستند.

جلالیان با اشاره به اینکه شهرستان نهاوند هم دارای 8 مرکز بهداشت فعال و 9 مرکز بهداشت روستایی فعال است، خاطرنشان کرد: شهرستان فامنین 2 مرکز بهداشت شهری و 4 مرکز بهداشت روستایی دارد که 3 مورد آن فعال است.

وجود 511  خانه بهداشت فعال در استان همدان

کارشناس مشارکت‌های اجتماعی مرکز بهداشت استان همدان در ادامه درباره فعالیت خانه‌های بهداشت در استان گفت: استان همدان دارای 511 خانه بهداشت است که از این تعداد، 48 خانه در شهرستان بهار، 52 خانه در تویسرکان، 70 خانه در رزن، 82 خانه در کبودراهنگ، 95 خانه در ملایر، 78 خانه در نهاوند، 28 خانه در فامنین و 51 خانه در همدان است که همگی فعال هستند.

فعالیت 14 پایگاه سلامت روستایی

وی با اشاره به اینکه تمامی پایگاه‌های سلامت روستایی در همدان فعال هستند به طوریکه استان دارای 14 پایگاه سلامت روستایی است، خاطرنشان کرد: شهرستان رزن دارای 2 پایگاه سلامت روستایی، کبودراهنگ 2 پایگاه، ملایر 2 پایگاه، و همدان 8 پایگاه فعال است و مابقی شهرستان‌ها پایگاه سلامت روستایی ندارند.

وجود 38 پایگاه سلامت شهری

جلالیان در پایان با اشاره به اینکه استان همدان دارای 38 پایگاه سلامت شهری است، یادآور شد: شهرستان بهار یک پایگاه، تویسرکان 3 پایگاه، ملایر 10 پایگاه، نهاوند 3 پایگاه و همدان 21 پایگاه سلامت شهری دارد و مابقی شهرستان‌ها از وجود پایگاه سلامت بی‌بهره‌اند.