• چهارشنبه / ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۱۷
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-55897
  • خبرنگار : 50051

معاون استاندار همدان:

اجازه نمی‌دهیم چهره شهرستان‌ها با معتادان مخدوش شود

اجازه نمی‌دهیم چهره شهرستان‌ها با معتادان مخدوش شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با بیان اینکه استان باید وضعیت مطلوب خود را در زمینه جمع‌آوری معتادان متجاهر حفظ کند، گفت: به هیچ عنوان دستگاه‌ها نباید اجازه بدهند چهره شهرستان‌ها با معتادان مخدوش شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدسعید شاهرخی چهارشنبه 13 تیر در شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان، عملکرد تمام دستگاه‌های اجرایی استان را در امر مبارزه با موادمخدر ستودنی و قابل‌توجه دانست و افزود: فعالیت‌های ماده 16 و بهزیستی بسیار خوب بوده و این حرکت قابل ارائه در تمام کشور است.

وی ادامه داد: در این حوزه باید ظرفیت‌ها را بالا ببریم و کسی نباید در جامعه باشد که از موادمخدر و آسیب‌های آن بی‌اطلاع باشد به ویژه در خانواده‌ها باید این امر را به صورت کامل اطلاع‌رسانی کنیم و محور کارها بر اجتماعی کردن این آسیب باشد.

شاهرخی سمن‌ها را نیروهایی کارآمد در حوزه مبارزه با موادمخدر دانست و افزود: دستگاه‌های مربوطه باید از سازمان‌های مردم‌نهاد استفاده بیشتری ببرند که به صورت داوطلبانه انرژی و توان خود را در این راه گذاشته‌اند به طوریکه عدم استفاده از سمن‌ها اوج بی‌تدبیری است.

وی با بیان اینکه استان باید وضعیت مطلوب خود را در زمینه جمع‌آوری معتادان متجاهر حفظ کند، اظهار کرد: به هیچ عنوان دستگاه‌ها نباید اجازه بدهند چهره شهرستان‌ها با معتادان مخدوش شود.

معاون استاندار همدان در ادامه با اشاره به کارشکنی آمریکا در معاهده برجام، اظهار کرد: دشمنی دیرینه آمریکا و رژیم صهیونیستی اسرائیل از زمان شکل‌گیری انقلاب و پس از آن تا به الان به شکل‌های مختلف ادامه داشته و بعد از توافق برجام که به تعبیر مقامات ارشد کشور توافقی «برد- برد» بود، ماهیت اسرائیل بر همگان آشکار شد.

وی ادامه داد: متأسفانه حدود دو ماه پیش رئیس جمهور تندروی آمریکا این توافق را به صورت یک‌جانبه و در یک اقدام غیراصولی و غیراخلاقی بدون توجه به مفاد آن و تصویب سازمان ملل ترک کرد.

شاهرخی افزود: از ابتدا هم بعضی از مسئولان آمریکایی راضی به شکل‌گیری و امضاء توافق‌نامه برجام نبودند و فشار زیادی نیز به رئیس جمهور و وزیر خارجه وقت آمریکا آوردند و بعد از استقرار دولت ترامپ از این معاهده خارج شدند و انتظار داشتند دولت ایران نیز رفتاری شتاب‌زده از خود نشان دهد و از توافق خارج شود.

وی اضافه کرد: رفتار به موقع و عملکرد صحیح رئیس جمهور کشور توطئه دشمن را خنثی کردند و آمریکا و اسرائیل کشورهایی بودند که به انزوا رفتند چرا که باقی طرف‌های معاهده بر سر توافق ماندند.

معاون استاندار همدان با بیان اینکه تنها آمریکا، اسرائیل و عربستان کشورهایی بودند که از این اتفاق خوشحال بودند، خاطرنشان کرد: این سه کشور که هدف و نیت یکسانی نیز دارند همچنان بر مسیر خود اصرار می‌کنند و این مسأله نشان می‌دهد برجام آورده و دستاوردهای زیادی داشته است.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا تلاش می کند تا اراده ملت ایران را به زیر بکشاند، بیان کرد: بهترین راهکار در مقابله با دشمن حفظ وحدت، یکپارچگی، همدلی و همراهی است و برای پیروزی نیازمند هم‌افزایی بیشتر در کشور هستیم.

معاون استاندار همدان اضافه کرد: ملت ایران باید عزم خود را در برابر دشمن جزم کنند و به قطع در جنگ اراده‌ها ملت ایران پیروز خواهند بود.

وی با استناد سخنان رئیس جمهور اظهار کرد: نباید شرایط را عادی فرض کنیم و همه مسئولان باید برای خنثی کردن توطئه‌های کشور جهادی کار کنیم و با همت، تلاش و استفاده بهینه از منابع باید بر کیفیت و کمیت کار خود متمرکز شویم.

شاهرخی ادامه داد: مردم ولی‌نعمتان ما هستند و فلسفه وجود ما صدقه سر و به برکت وجود این مردم است بنابراین لازم است آنچه مردم می‌خواهند به بهترین وجه به آنها ارائه و خدمت کنیم و باید درنظر داشته باشیم که این یک ارزش است و هر کس از مردم دور شود از این ارزش‌ها دور شده است.

وی اظهار کرد: حل مشکلات مردم باید سرلوحه کار ما قرار گیرد، مشکلات مردم را باید از نزدیک دید و ارتباط بیشتر و محکم‌تری در مساجد و محله ها‌با آنها داشته باشیم چرا که ارتباط ضعیف ذهنیت کم‌کاری را برای مردم ایجاد می‌کند.

شاهرخی اضافه کرد: دشمن می‌خواهد با با تضعیف روحیه مردم در جنگ اراده‌ها بین مردم و حاکمیت اختلاف و جدایی بیندازد، 250 شبکه تلویزیونی علیه کشور موج‌های ناامیدی پخش می‌کنند اما باید بکوشیم تا باعث امیدواری مردم شویم به طوریکه هم‌سو شدن با دشمن خودزنی است.

وی با بیان اینکه در استان همدان وحدت و هم‌صدایی خوبی وجود دارد و باید تداوم پیدا کند، یادآور شد: با توجه به تأکید رئیس جمهور بر صرفه‌جویی دستگاه‌های اجرایی باید با توجه به شرایط روز و مسائل کشور در این امر پیشگام شوند.